"Skutecznie promujemy wolność"

EN

Aktualności

 • Leszek Balcerowicz: Nie uważam, że zagrożone jest państwo prawa, Onet

  Leszek Balcerowicz: Nie uważam, że zagrożone jest państwo prawa, Onet | 2021-01-07

  Leszek Balcerowicz był gościem Renaty Kim w "Onet Opinie". W programie rozmawiano na temat zamieszek w Stanach Zjednoczonych. - Te wydarzenia są poruszające. To pokazuje, do czego może prowadzić odgórna oficjalna propaganda kłamstwa i napuszczania jednych na drugich. Trump robił to do tego stopnia, że Twitter zablokował jego wpisy - powiedział Balcerowicz.

  więcej
 • Erupcja polityki popytowej zagraża rozwojowi

  Erupcja polityki popytowej zagraża rozwojowi | 2021-01-07

  Niekonwencjonalna polityka pieniężna (UMP), prowadzona przez zachodnie banki centralne od wielkiej recesji, polega na obniżeniu stóp procentowych niemal do zera (albo nawet poniżej) i radykalnym zwiększeniu emisji pieniądza wynikającej z zakupów papierów wartościowych, w tym obligacji skarbowych.

  więcej
  • Patryk Wachowiec: Gdyby był stan klęski żywiołowej to myślę, że byłaby większa jasność co do tej całej sytuacji prawnej, a tak mamy galimatias, Świat Rolnika

   Patryk Wachowiec: Gdyby był stan klęski żywiołowej to myślę, że byłaby większa jasność co do tej całej sytuacji prawnej, a tak mamy galimatias, Świat Rolnika | 2021-01-06

   Czy rząd, wprowadzając obostrzenia w czasie pandemii, łamie prawo? Czy przywileje za zaszczepionych są legalne i zgodne z Konstytucją? Jak to wszystko uregulować? Gościem Łukasza Warzechy w programie "Polska na serio BIZNES" jest Patryk Wachowiec, analityk prawny fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju.

   więcej