"Skutecznie promujemy wolność"

EN

Konferencja dla nauczycieli "30 lat wolności", 2019 r.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji dla nauczycieli historii i społeczeństwa, wiedzy o społeczeństwie, podstaw przedsiębiorczości i ekonomii w praktyce.

Forum Obywatelskiego Rozwoju i Fundacja Santander Bank Polska S.A. wraz z firmami Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. i Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków sp. z o. o. zapraszają nauczycieli przedmiotów ekonomiczno-społecznych i dyrektorów szkół na kolejne spotkanie z wybitnymi postaciami ze świata edukacji, ekonomii i biznesu.

Bezpłatna konferencja pt. „30 lat wolności” skierowana do nauczycieli historii i społeczeństwa, wiedzy o społeczeństwie, ekonomii w praktyce, podstaw przedsiębiorczości i przedmiotów pokrewnych odbędzie się 27 września 2019 r. (piątek) w godzinach 10:00-16:00 w auli VII (3. piętro) w budynku głównym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (al. Niepodległości 162).

Każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie egzemplarz „Komiksów ekonomicznych” z możliwością zamówienia zestawu dla całej klasy z bezpłatną dostawą do szkoły oraz zestawy podarunkowe od partnerów: Fundacji Santander Bank Polska S.A., firmy Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. i firmy Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków sp. z o. o.

Prof. Leszek Balcerowicz przygotował dla każdego uczestnika konferencji egzemplarz najnowszej książki pt. „Lech. Leszek. Wygrać wolność”, czyli wywiadu-rzeki Katarzyny Kolendy-Zaleskiej z Lechem Wałęsą i Leszkiem Balcerowiczem. Uczestnicy otrzymają również zaświadczenie o udziale w konferencji.

Konferencja składać się będzie z trzech paneli tematycznych.

  1. Rozpoczniemy od wykładu Leszka Balcerowicza, byłego wicepremiera i ministra finansów, który opowie o swojej roli w rządzie Tadeusza Mazowieckiego oraz o tym, jak wyglądał początek transformacji gospodarczej „od kuchni”.
     
  2. Na pierwszy panel będą składać się wystąpienia partnerów projektu. Najpierw zabierze głos Jakub Przeździecki, koordynator projektów FOR, który przybliży projekt „Komiksy ekonomiczne” i przedstawi nauczycielom szeroki wachlarz bezpłatnych materiałów i możliwości oferowanych przez Fundację FOR. Kolejnymi osobami będą członkinie zarządu Fundacji Santander Bank Polska S.A. Marzena Atkielska i Teresa Notz wraz ze swoim gościem oraz dr Katarzyna Michniewska z firmy Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Prelegenci opiszą swoje projekty edukacyjne oraz opowiedzą o efektach współpracy z nauczycielami i dyrektorami szkół, a także zachęcą do zapoznania się ze swoimi ofertami.
     
  3. Po przerwie w panelu głos zabiorą kolejne osoby. Pierwszą prelegentką będzie Sylwia Żmijewska-Kwiręg, Dyrektorka Programowa Centrum Edukacji Obywatelskiej, która opowie o przemianach w oświacie oraz o społeczeństwie obywatelskim przed i po rozpoczęciu transformacji. Kolejnym gościem będzie dziennikarka Katarzyna Kolenda-Zaleska, która podzieli się spostrzeżeniami dotyczącymi przemian politycznych i społecznych oraz przywoła wspomnienia ze współpracy z najważniejszymi osobami w państwie czasów transformacji. Panel zakończy wystąpienie dr. Mariusza Szeiba, przedsiębiorcy i prezesa zarządu firmy Texet Poland. Pan Szeiba opowie o swoich początkach w biznesie podczas trudnych czasów transformacji gospodarczej. Przedstawi także wyzwania, przed którym musi sprostać każdego dnia jako menedżer.
     
  4. Zwieńczeniem konferencji będzie panel dyskusyjny pt. „Czego brakuje w edukacji historyczno-społecznej?”. Gośćmi Agaty Stremeckiej, prezes zarządu FOR, będą: Jan Wróbel, nauczyciel, dziennikarz i felietonista oraz prof. Piotr Osęka, historyk, wykładowca Polskiej Akademii Nauk. Paneliści wspólnie zastanowią się nad tym, czego brakuje w edukacji historyczno-społecznej w polskich szkołach oraz zaprezentują swoje propozycje rozwiązania tego problemu. Po raz pierwszy zostanie także zaprezentowane szerokiemu gronu nauczycieli wirtualne Muzeum 1989.

 

Zgłoszenia na konferencję będą przyjmowane do 25 września 2019 r. 

 

PLAN KONFERENCJI:

09:00 rejestracja

10:00 powitanie, rektor SGH Marek Rocki

10:15 powitanie i wykład Leszka Balcerowicza

11:20 przerwa kawowa

11:40 O komiksach, ekonomii, ekologii (i transformacji)
Jakub Przeździecki (Forum Obywatelskiego Rozwoju)
Marzena Atkielska, Teresa Notz (Fundacja Santander Bank Polska S.A.) wraz gościem
Katarzyna Michniewska (Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.)

13:00 przerwa kawowa

13:15 Panel wykładowy - Ku zachodowi 
Sylwia Żmijewska - Kwiręg (Centrum Edukacji Obywatelskiej)
Katarzyna Kolenda-Zaleska (dziennikarka)
Mariusz Szeib (przedsiębiorca)

14:30 przerwa obiadowa

15:15 Panel dyskusyjny - Czego brakuje w edukacji historyczno-społecznej?
Agata Stremecka (prowadzenie)
Jan Wróbel (dziennikarz, nauczyciel)
Piotr Osęka (historyk)

16:00 zakończenie

 

Więcej informacji o konferencji udziela Jakub Przeździecki, Koordynator Projektów
(e-mail: jakub.przezdziecki@for.org.pl, tel. 667 290 555)


Formularz rejestracyjny dostępny jest na dole strony (pod tabelką z planem konferencji).

 

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Drogi Nauczycielu, aby wziąć udział w bezpłatnej konferencji pt. „30 lat wolności”, wypełnij poniższy formularz. Liczba miejsc jest ograniczona, o rejestracji decyduje kolejność zgłoszeń.

Imię*:
Nazwisko*:
Adres e-mail*:
Numer telefonu*:
Nazwa szkoły*:
Miasto, w którym zajduje się szkoła*:
Województwo, w którym znajduje się szkoła*:
Nauczany przedmiot*:
Liczba klas, w których uczysz*:
Skąd dowiedziałeś się o konferencji?*:
* pola wymagane

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych
1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych (imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, nazwa, miasto i województwo, w którym znajduje się szkoła, nauczany przedmiot i liczba klas, w których Pani/Pan uczy) jest Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju - FOR z siedzibą przy ul. I. Krasickiego 9a, w Warszawie, 02-628 Warszawa, tel.: +48 22 628 85 11, adres e-mail: kontakt@for.org.pl
2. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
3. Cofnięcie zgody jest możliwe przez wysłanie żądania na adres kontakt@for.org.pl
4. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu.
5. Dane osobowe będą poddawane regularnym, comiesięcznym przeglądom. Przetwarzanie danych zostanie zakończone, gdy cel, dla którego dane zostały zebrane przestanie być aktualny.


 

Wspierają nas