"Skutecznie promujemy wolność"

EN

Konferencja dla nauczycieli "Obudzić w młodych przedsiębiorczość", 2018 r.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji dla nauczycieli historii i społeczeństwa, wiedzy o społeczeństwie, podstaw przedsiębiorczości i ekonomii w praktyce.

Data: 25 maja 2018 r. (piątek) godz. 10.00-16.00

Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Budynek główny, Aula VII (3. piętro), Al. Niepodległości 162, Warszawa

Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR) wraz z Bankiem Zachodnim WBK mają przyjemność zaprosić nauczycieli na kolejne spotkanie z ekonomistami, psychologami oraz ekspertami w dziedzinie nauczania ekonomii w szkołach.

Konferencje dla nauczycieli, organizowane w poprzednich latach przez FOR, cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza ze strony nauczycieli, dyrektorów szkół i metodyków. Wierzymy, że tegoroczne wydarzenie pozwoli na merytoryczną i owocną dyskusję w szerokim gronie na temat nieszablonowych sposobów nauczania i edukacji ekonomicznej oraz pozwoli znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób obudzić przedsiębiorczość u młodych.

Tegoroczna konferencja pt. „Obudzić w młodych przedsiębiorczość” odbędzie się w czwartek 25 maja 2018 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie przy al. Niepodległości 162 w Auli VII.

Organizatorem wydarzenia jest Forum Obywatelskiego Rozwoju, a Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych objęły przedsięwzięcie patronatem honorowym.

Konferencja składać się będzie z czterech części. Najpierw odbędzie się panel pt. „Gra edukacyjna Cashflow - zastosowanie w szkołach”, podczas którego dr Magdalena Cicharska, wykładowca SGH, przedstawi słuchaczom niestandardową grę edukacyjną, która rozwija w uczestnikach przedsiębiorczość i z powodzeniem może być używana w szkołach. Podczas konferencji prowadząca zaprezentuje zasady i przedstawi alternatywne sposoby wykorzystania gry.

Podczas panelu poświęconemu edukacji ekonomicznej zaprezentowane zostaną szczegóły organizowanego przez FOR projektu Komiksy Ekonomiczne. Jakub Przeździecki z FOR przedstawi dotychczasowe osiągnięcia projektu i możliwości wykorzystania komiksów podczas lekcji. O swojej misji edukacyjnej w szkołach opowiedzą również wolontariusze Banku Zachodniego WBK, prowadzący warsztaty o tematyce ekonomicznej w całej Polsce.

Ostatnią częścią konferencji będzie debata  pt. „Jak obudzić przedsiębiorczość młodych?”. Trenerka osobowości Rita Kurpisz, akredytowany coach ICF, psycholog Magdalena Guzik oraz trener Jacek Kobyliński, korzystając ze swojej wiedzy  oraz doświadczenia zawodowego, postarają się odpowiedzieć na tytułowe pytanie w sposób taki, aby przekazane informacje mogły zostać użyte przez obecnych nauczycieli w szkołach.

Zwieńczeniem konferencji będzie wykład prof. Leszka Balcerowicza.

Po każdym z paneli przewidziana jest dyskusja.


Program konferencji:

Godziny

Panel

Prelegenci

9.00-10.00

Rejestracja uczestników

 

10.00-10.20

Wystąpienie prezes FOR Agaty Stremeckiej oraz JM rektora SGH prof. Marka Rockiego

  • Agata Stremecka, prezes FOR
  • prof. Marek Rocki, rektor SGH, senator RP

10.20-11.50

I panel: Gra edukacyjna Cashflow - zastosowanie w szkołach

  • dr Magdalena Cicharska, SGH

11.50-12.00

I przerwa kawowa

 

12.00-13.00

II panel: edukacja ekonomiczna młodzieży

  • Jakub Przeździecki, FOR
  • Wolontariusze BZ WBK

13.00-13.30

Przerwa obiadowa

 

13.30-15.10

III panel: Jak obudzić przedsiębiorczość młodych?

  • Rita Kurpisz, akredytowany coach ICF
  • Magdalena Guzik, trener, psychoterapeuta
  • Jacek Kobyliński, przedsiębiorca, trener

15.10-15.20

II przerwa kawowa

 

15.20-16.00

Wykład podsumowujący

  • prof. Leszek Balcerowicz, Przewodniczący Rady FOR, ekonomista, były wicepremier i minister finansów

Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 maja 2018 r.

Każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie dwa egzemplarze antologii IX edycji Komiksów Ekonomicznych oraz gadżety ufundowane przez FOR i BZ WBK. Uczestnicy otrzymają również zaświadczenie o udziale w konferencji.


Kontakt do organizatorów:

Jakub Przeździecki

Koordynator projektów

jakub.przezdziecki@for.org.pl

Tel. 667 290 555


Kontakt dla mediów:

Helena Krajewska

Specjalista ds. PR i komunikacji

helena.krajewska@for.org.pl

Tel: 609 717 102

 

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Drogi Nauczycielu, aby wziąć udział w bezpłatnej konferencji pt. „Obudzić w młodych przedsiębiorczość”, wypełnij poniższy formularz. Liczba miejsc jest ograniczona, o rejestracji decyduje kolejność zgłoszeń.

Imię*:
Nazwisko*:
Adres e-mail*:
Numer telefonu*:
Nazwa szkoły*:
Miasto, w którym zajduje się szkoła*:
Województwo, w którym znajduje się szkoła*:
Nauczany przedmiot*:
Liczba klas, w których uczysz*:
Skąd dowiedziałeś się o konferencji?*:
* pola wymagane

Wysyłając zgłoszenie wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Forum Obywatelskiego Rozwoju zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926) w celach związanych z realizacją i rozwojem projektu. Przysługuje Ci prawo wglądu do podanych danych, ich zmiany oraz wycofania zgody na ich przetwarzanie. Jednocześnie potwierdzasz, że dane zostały podane dobrowolnie.

Wspierają nas