"Skutecznie promujemy wolność"

EN

Lekcje ekonomiczne

Forum Obywatelskiego Rozwoju w swojej misji budowania społeczeństwa obywatelskiego nie zapomina o jego najmłodszych uczestnikach. Od kilku lat organizujemy konkurs na komiksy o tematyce ekomonicznej, na podstawie których przygotowujemy ciekawe scenariusze lekcyjne. Jednak rola edukacyjna FOR na tym się nie kończy. Doświadczony zespół edukatorów regularnie spotyka się z młodzieżą w całej Polsce, by w prosty i przystępny sposób przekazać wiedzę ekonomiczną. Nasi edukatorzy znają i rozumieją trudności nauczania ekonomii, dlatego w nieszablonowy sposób podchodzą do każdego tematu lekcji, co pozwala nawiązać im dobry kontakt z młodzieżą. Podczas zajęć wykorzystują nie tylko komiksy ekonomiczne, ale również wiele innowacyjnych metod nauczania m.in. krótkie animacje oraz gry symulacyjne.

Zajęcia mają na celu pokazanie uczniom, że ekonomia jest ciekawą nauką i warto się jej uczyć, gdyż wszyscy jesteśmy częścią mechanizmów gospodarki rynkowej. Spotkania skupiają się na praktycznych aspektach wykorzystania wiedzy oraz przykładach z otaczającego nas świata. Lekcje dotyczą przede wszystkim podstawowych zagadnień ekonomicznych, z którymi uczniowie mogą spotkać się na co dzień oraz zagadnień szeroko rozumianych finansów, w tym finansów państwa oraz prywatnych. Poprzez spotkania uczniowie mogą poznać często zawiłe zagadnienia i lepiej zrozumieć otaczający ich świat.

Lekcje ekonomiczne kierowane są do uczniów III i IV etapu edukacyjnego.


Jeżeli są Państwo zainteresowani lekcjami oraz chcieliby Państwo zaprosić edukatorów do swojej szkoły prosimy o kontakt. Wszystkie zajęcia są darmowe.

e-mail: [email protected]
tel: 667 290 555
– Jakub Przeździecki, Koordynator Projektów FOR