"Skutecznie promujemy wolność"

EN

Najnowsze publikacje

 • Blog FOR: Nieudane polityki państwa i rozwój dzięki wolności, Świat Wolności

  Blog FOR: Nieudane polityki państwa i rozwój dzięki wolności, Świat Wolności | 2019-06-24

  W ramach kolejnego odcinka „Świata Wolności” Marek Tatała skupia się na wydarzeniach, o których było głośno w świecie wolnościowych organizacji pozarządowych, przede wszystkim w kwietniu. Konferencje, indeksy, przydatne narzędzia online, sukcesy legislacyjne czy ciekawe analizy to tylko niektóre z wydarzeń, na które warto zwrócić uwagę. Skoro udaje się w innych krajach, to dlaczego ma nie udać się w Polsce? 

  więcej
 • Komunikat 23/2019: Obietnice wyborcze PSL - ale to już było

  Komunikat 23/2019: Obietnice wyborcze PSL - ale to już było | 2019-06-18

  W trakcie ostatniej rady krajowej PSL powtórzyło szereg swoich wcześniejszych postulatów, których realizacja doprowadziłaby do pogorszenia stanu finansów publicznych.  Powracanie do propozycji w sytuacji rosnącego deficytu spowodowanego realizacją obietnic wyborczych PiS  jest niebezpieczne dla polskich finansów publicznych.

  więcej
 • Komunikat 22/2019: Mity transformacji gospodarczej w Polsce

  Komunikat 22/2019: Mity transformacji gospodarczej w Polsce | 2019-06-03

  Mimo wielkiego sukcesu, jaki Polska odniosła po 1989 roku, wokół transformacji gospodarczej narosło sporo mitów. Ich popularność wynika z nieświadomości zmian, jakie zaszły w naszym kraju, niewiedzy na temat sytuacji w innych gospodarkach kapitalistycznych czy z emocjonalnego rzucania pojedynczymi liczbami w oderwaniu od innych danych potrzebnych do dokonania trafnej oceny. Skuteczne zwalczanie mitów wymaga dokonywania porównań. Dzisiejszy komunikat FOR rozprawia się przynajmniej z częścią najpopularniejszych w naszym kraju mitów dotyczących polskiej gospodarki po 1989 roku.

  więcej
 • Komunikat 21/2019: Polski cud gospodarczy - Droga na Zachód
 • Komunikat 20/2019: Jawność wyborów do KRS: 7 do 0 dla obywateli

  Komunikat 20/2019: Jawność wyborów do KRS: 7 do 0 dla obywateli | 2019-05-27

  27 maja 2019 r. zapadł siódmy wyrok na korzyść jawności. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, że Prezes NSA nie miał prawa odmówić udostępnienia nazwisk sędziów z sądów administracyjnych, którzy poparli kandydatów do nowej KRS.

  więcej
 • Blog FOR: Głos w sprawie kultury obyczajów

  Blog FOR: Głos w sprawie kultury obyczajów | 2019-05-22

  - W styczniu br. zabrałem głos na Forum Flint Area Public Affairs na temat „Kultury obyczajów w dobie mediów społecznościowych”. Wśród pozostałych panelistów znalazł się m.in. profesor Uniwersytetu Michigan-Flint, ekspert ds. mediów społecznościowych i przedstawiciel Partii Demokratycznej - pisze Michael J. Reitz, wiceprezes Mackinac Center for Public Policy.

  więcej

Wspierają nas