"Skutecznie promujemy wolność"

EN

Rada Fundacji

Rada Fundacji

 • Leszek Balcerowicz - Przewodniczący Rady

  Leszek Balcerowicz - Przewodniczący Rady

  Ekonomista, b. prezes Narodowego Banku Polskiego; wicepremier i minister finansów w pierwszym niekomunistycznym rządzie Polski po II wojnie światowej; profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie; doktor honoris causa kilkunastu uczelni krajowych i zagranicznych; wyróżniany prestiżowymi nagrodami i odznaczeniami polskimi i międzynarodowymi, w tym Orderem Orła Białego.

 • Michał Chałaczkiewicz - Członek Rady

  Michał Chałaczkiewicz - Członek Rady

  Ekonomista, członek Rady Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Absolwent kierunku Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie; laureat pierwszej edycji Stypendium im. Lesława A. Pagi. Pracuje jako Dyrektor Inwestycyjny w funduszu Montagu Private Equity w Londynie. Wcześniej (2003-2007) związany z funduszem Innova Capital. Jest autorem publikacji z obszaru przekształceń własnościowych w sektorze finansowym.

 • Błażej Moder - Członek Rady

  Błażej Moder - Członek Rady

  Absolwent Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego, na kierunku stosunki międzynarodowe, specjalność: euromarketing (rocznik 2006). Laureat nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego dla najlepszej pracy magisterskiej dotyczącej regionu łódzkiego. Doktorant na kierunku ekonomia w Kolegium Ekonomiczno – Społecznym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zawodowo związany z sektorem publicznym. Stypendysta programów organizowanych min. przez Asia Europe Foundation, Atlas Economic Research Foundation, Cato Institute i Liberty Fund. Wybrany do udziału w programie 40 under 40 na lata 2013 – 2014 grupującego europejskich, młodych liderów z różnych dziedzin życia. Członek Towarzystwa Mont Pelerin.

 • Jeremi Mordasewicz - Członek Rady

  Jeremi Mordasewicz - Członek Rady

  Absolwent Politechniki Warszawskiej, nauczyciel akademicki, przedsiębiorca. Obecnie doradca Zarządu Konfederacji Lewiatan, członek Rady Dialogu Społecznego, członek rad nadzorczych: Dr Irena Eris S.A. i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 • Arkadiusz Muś - Członek Rady

  Arkadiusz Muś - Członek Rady

  Jest magistrem prawa, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Swoją działalność biznesową rozpoczął w 1992 roku od stworzenia firmy PRESS GLASS, której jest jedynym akcjonariuszem, i którą rozwinął do miana Europejskiego lidera w branży przetwórstwa szkła dla budownictwa.

  Obecnie jest również:
  - wyłącznym akcjonariuszem spółki Glass Systems Ltd z siedzibą w Wielkiej Brytanii,
  - udziałowcem i członkiem Rady Nadzorczej spółki Euroglas Polska oraz partnerem szwajcarskiej firmy Glas Trösch Holding AG,
  - właścicielem 18-dołkowego pola golfowego klasy mistrzowskiej Rosa Private Golf Club w Konopiskach, k. Częstochowy,
  - członkiem Polskiej Rady Biznesu. 

 • Ryszard Wojtkowski - Członek Rady

  Ryszard Wojtkowski - Członek Rady

  Ryszard Wojtkowski jest współzałożycielem i partnerem zarządzającym w Resource Partners. W 2007 roku dołączył do The Carlyle Group jako globalny partner kierujący zespołem w Europie Środkowo-Wschodniej. Wcześniej, przez 7 lat pracował w Enterprise Investors, gdzie był partnerem zarządzającym.

  Wcześniej był między innymi prezesem w Novartis Consumer Health International SA z siedzibą w Szwajcarii, prezesem w Alima Gerber i szefem operacji Gerber na terenie Europy Wschodniej oraz zastępcą dyrektora generalnego w Coca-Cola Poland Services. Przed rozpoczęciem kariery biznesowej był szefem gabinetu czterech kolejnych polskich premierów.

  Ukończył studia wyższe na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Studiował w Harvard Business School.

Byli Członkowie Rady Fundacji

 • Łukasz Wejchert

  Łukasz Wejchert

  Absolwent kierunku Finanse i Ekonomia dublińskiego Portobello Business College. Przez ostatnie 10 lat zarządzał Grupą Onet.pl S.A. Od 2006 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Grupy TVN ds. online. W grudniu 2011 r. sprzedał swoje udziały w ITI Holdings S.A. i skupił się wyłącznie na działalności w branży online i projektach technologicznych. Pierwszą spółkę Tenbit.pl założył w 1999 r. W 2000 r. współtworzył inkubator internetowy e-farm.pl, który uruchomił platformę MediaX. Wcześniej pracował jako analityk rynków kapitałowych w londyńskim biurze Merrill Lynch oraz warszawskich oddziałach ING Barings i Deutsche Morgan Grenfell.

 • Danuta Demianiuk

  Danuta Demianiuk

  Prawnik, wieloletni pracownik Ministerstwa Finansów, wiceminister 1990-1992, wiceprezes Zarządu PKO BP SA i Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa, obecnie członek rady nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW z ukończoną aplikacją sędziowską, członek warszawskiej korporacji radców prawnych.

 • Tomasz Pasikowski

  Tomasz Pasikowski

  Prawnik i ekonomista, członek Polskiego Towarzystwa Ekonomistów. Wiceprezydent (1990-1994) i Prezydent Grudziądza (1995-1998). W latach 1998-2001 Dyrektor Generalny Ministerstwa Finansów, a w latach 2001-2007 Członek Zarządu Narodowego Banku Polskiego.

  Funkcję Członka Rady FOR pełnił od 14 lutego 2007 r. do 17 września 2013 r.

 • Tadeusz Syryjczyk

  Tadeusz Syryjczyk

  Doktor nauk technicznych; Minister Przemysłu (1989-1994); Minister Transportu i Gospodarki Morskiej (1998-2000); poseł (1998-2001); w latach 2003-2007 przedstawiciel Polski w Radzie Dyrektorów Wykonawczych Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Od 1980 r. członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Współzałożyciel i Prezes Krakowskiego Towarzystwa Przemysłowego. Autor licznych prac i publikacji z zakresu polityki gospodarczej.

  Funkcję Członka Rady pełnił od 14 lutego 2007 r. 28 września 2010 r., w związku z podjęciem wykonywania zadań dla FOR, zrezygnował z członkostwa w Radzie.

 • śp. Jan Wejchert

  śp. Jan Wejchert

  Absolwent Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego; Prezydent Grupy ITI oraz Członek Komitetu Wykonawczego. W 1991 roku powołany na członka US-Poland Action Commission kierowanej przez prof. Zbigniewa Brzezińskiego. Założyciel i pierwszy prezes Polskiej Rady Biznesu. Funkcję Członka Rady pełnił od 24 lipca 2007 r. Zmarł 31 października 2009 r.

Wspierają nas