"Skutecznie promujemy wolność"

EN

Rada Fundacji

Rada Fundacji

 • Błażej Moder - Przewodniczący Rady

  Błażej Moder - Przewodniczący Rady

  Absolwent Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego, na kierunku stosunki międzynarodowe, specjalność: euromarketing (rocznik 2006). Laureat nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego dla najlepszej pracy magisterskiej dotyczącej regionu łódzkiego. Doktorant na kierunku ekonomia w Kolegium Ekonomiczno – Społecznym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zawodowo związany z sektorem publicznym. Stypendysta programów organizowanych min. przez Asia Europe Foundation, Atlas Economic Research Foundation, Cato Institute i Liberty Fund. Wybrany do udziału w programie 40 under 40 na lata 2013 – 2014 grupującego europejskich, młodych liderów z różnych dziedzin życia. Członek Towarzystwa Mont Pelerin.

 • Jeremi Mordasewicz - Członek Rady

  Jeremi Mordasewicz - Członek Rady

  Absolwent Politechniki Warszawskiej, nauczyciel akademicki, przedsiębiorca. Obecnie doradca Zarządu Konfederacji Lewiatan, członek Rady Dialogu Społecznego, członek rad nadzorczych: Dr Irena Eris S.A. i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 • Arkadiusz Muś - Członek Rady

  Arkadiusz Muś - Członek Rady

  Jest magistrem prawa, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Swoją działalność biznesową rozpoczął w 1992 roku od stworzenia firmy PRESS GLASS, której jest jedynym akcjonariuszem, i którą rozwinął do miana Europejskiego lidera w branży przetwórstwa szkła dla budownictwa. Jest członkiem Rady Gospodarczej – Zespołu Doradców ds. Gospodarczych przy Marszałku Senatu RP oraz założycielem Fundacji Wolności Gospodarczej, w której pełni funkcję Prezesa Zarządu.

  Obecnie jest również:
  - udziałowcem i członkiem Rady Nadzorczej spółki Euroglas Polska oraz partnerem szwajcarskiej firmy Glas Trösch Holding AG,
  - właścicielem 18-dołkowego pola golfowego klasy mistrzowskiej Rosa Private Golf Club w Konopiskach, k. Częstochowy,
  - udziałowcem spółki AMC Aviation,
  - członkiem Komisji Trójstronnej (ang. Trilateral Commission).

 • Jarosław Sroka - Członek Rady

  Jarosław Sroka - Członek Rady

  Członek Zarządu KI One.

  Ekspert w dziedzinie komunikacji korporacyjnej i rynku mediów. Związany z Grupą Kulczyk Investments od października 2007 roku.

  Od lipca 2009 roku jako Członek Zarządu Kulczyk Holding odpowiada za nadzorowanie obszarów komunikacji korporacyjnej, relacji inwestorskich, marketingu oraz public affairs. Absolwent Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Studiował także w prestiżowej, międzynarodowej szkole liderów biznesu IESE Business School przy Uniwersytecie Navarra w Barcelonie oraz w Wyższej Szkole Bankowości i Ubezpieczeń w Warszawie. Wieloletni dziennikarz oraz redaktor naczelny wiodących polskich gazet gospodarczych, m.in. Gazety Prawnej, Pulsu Biznesu, tygodnika Newsweek Polska; współtworzył rynek nowoczesnych mediów biznesowych w Polsce.

  Członek Rady Ładu Informacyjnego przy GPW w Warszawie oraz Rady Programowej Akademii Liderów Rynku Kapitałowego. Członek Rady PKOl oraz Prezes PGA Polska.

 • Marek Tatała - Członek Rady

  Marek Tatała - Członek Rady

  Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający w Fundacji Wolności Gospodarczej. Ekonomista, manager w sektorze organizacji pozarządowych i think tanków, ekspert ds. polityki gospodarczej, regulacji i ekonomicznej analizy prawa. Absolwent ekonomii i nauk politycznych na University of Bristol w Wielkiej Brytanii oraz ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył międzynarodowe szkolenia Atlas Leadership Academy i Think Tank MBA organizowane przez amerykańską sieć Atlas Network. Laureat Jesiennej Szkoły Leszka Balcerowicza. W latach 2013-21 Wiceprezes Fundacji FOR. Autor wielu artykułów na temat gospodarki, prawa i polityki publikowanych w Polsce i za granicą. Liberał.

 • Ryszard Wojtkowski - Członek Rady

  Ryszard Wojtkowski - Członek Rady

  Założyciel i prezes funduszu Resource Partners. Przedsiębiorca i inwestor z doświadczeniem w służbie publicznej. W czasach przełomu 1989 roku dyrektor gabinetu kolejnych czterech premierów. Później m.in. prezes Novartis Consumer Health International w Szwajcarii oraz partner zarządzający w Enterprise Investors i The Carlyle Group. Obecnie przewodniczący Rady Uczelni Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i ekspert Instytutu Strategie 2050.

Byli Członkowie Rady Fundacji

 • Leszek Balcerowicz - Przewodniczący Rady

  Leszek Balcerowicz - Przewodniczący Rady

  Ekonomista, b. prezes Narodowego Banku Polskiego; wicepremier i minister finansów w pierwszym niekomunistycznym rządzie Polski po II wojnie światowej; profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie; doktor honoris causa kilkudziesięciu uczelni krajowych i zagranicznych; wyróżniany prestiżowymi nagrodami i odznaczeniami polskimi i międzynarodowymi, w tym Orderem Orła Białego.

 • Michał Chałaczkiewicz - Członek Rady

  Michał Chałaczkiewicz - Członek Rady

  Ekonomista, były członek Rady Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Absolwent (z wyróżnieniem) kierunku Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie; laureat pierwszej edycji Stypendium im. Lesława A. Pagi. Pracuje jako Dyrektor w funduszu inwestycyjnym Montagu Private Equity w Londynie. Wcześniej (2003-2007) związany z funduszem Innova Capital. Jest autorem publikacji z obszaru przekształceń własnościowych w sektorze finansowym.

 • Łukasz Wejchert

  Łukasz Wejchert

  Absolwent kierunku Finanse i Ekonomia dublińskiego Portobello Business College. Przez ostatnie 10 lat zarządzał Grupą Onet.pl S.A. Od 2006 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Grupy TVN ds. online. W grudniu 2011 r. sprzedał swoje udziały w ITI Holdings S.A. i skupił się wyłącznie na działalności w branży online i projektach technologicznych. Pierwszą spółkę Tenbit.pl założył w 1999 r. W 2000 r. współtworzył inkubator internetowy e-farm.pl, który uruchomił platformę MediaX. Wcześniej pracował jako analityk rynków kapitałowych w londyńskim biurze Merrill Lynch oraz warszawskich oddziałach ING Barings i Deutsche Morgan Grenfell.

 • śp. Danuta Demianiuk

  śp. Danuta Demianiuk

  Prawnik, wieloletni pracownik Ministerstwa Finansów, wiceminister 1990-1992, wiceprezes Zarządu PKO BP SA i Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa, obecnie członek rady nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW z ukończoną aplikacją sędziowską, członek warszawskiej korporacji radców prawnych. Zmarła 26 sierpnia 2022 r.

 • Tomasz Pasikowski

  Tomasz Pasikowski

  Prawnik i ekonomista, członek Polskiego Towarzystwa Ekonomistów. Wiceprezydent (1990-1994) i Prezydent Grudziądza (1995-1998). W latach 1998-2001 Dyrektor Generalny Ministerstwa Finansów, a w latach 2001-2007 Członek Zarządu Narodowego Banku Polskiego.

  Funkcję Członka Rady FOR pełnił od 14 lutego 2007 r. do 17 września 2013 r.

 • Tadeusz Syryjczyk

  Tadeusz Syryjczyk

  Doktor nauk technicznych; Minister Przemysłu (1989-1994); Minister Transportu i Gospodarki Morskiej (1998-2000); poseł (1998-2001); w latach 2003-2007 przedstawiciel Polski w Radzie Dyrektorów Wykonawczych Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Od 1980 r. członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Współzałożyciel i Prezes Krakowskiego Towarzystwa Przemysłowego. Autor licznych prac i publikacji z zakresu polityki gospodarczej.

  Funkcję Członka Rady pełnił od 14 lutego 2007 r. 28 września 2010 r., w związku z podjęciem wykonywania zadań dla FOR, zrezygnował z członkostwa w Radzie.

 • śp. Jan Wejchert

  śp. Jan Wejchert

  Absolwent Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego; Prezydent Grupy ITI oraz Członek Komitetu Wykonawczego. W 1991 roku powołany na członka US-Poland Action Commission kierowanej przez prof. Zbigniewa Brzezińskiego. Założyciel i pierwszy prezes Polskiej Rady Biznesu. Funkcję Członka Rady pełnił od 24 lipca 2007 r. Zmarł 31 października 2009 r.