"Skutecznie promujemy wolność"

EN

Wolność Gospodarcza

O projekcie

Wolność gospodarcza ma fundamentalne znaczenie dla warunków życia wszystkich ludzi. Od tego jak szeroki jest zakres wolności zależy funkcjonowanie przedsiębiorstw, których działania składają się na siłę gospodarki. Jeżeli przedsiębiorstwa są nieefektywne, gospodarka jest mało konkurencyjna. Przedsiębiorstwa są tym silniejsze, im w bardziej konkurencyjnym otoczeniu funkcjonują, na czym korzystają konsumenci np. dzięki niższym cenom i wyższej jakości dóbr i usług. Konkurencja jest podstawą wolnego rynku i niezbędnym warunkiem szybkiego wzrostu gospodarczego.

Istnieje wiele form ograniczania wolności gospodarczej, do których należą m.in. nadmierne i szkodliwe regulacje czy znaczący udział własności państwowej, a więc upolitycznionej, w gospodarce. Długotrwale utrzymywane ograniczenia wolności gospodarczej kończą się stagnacją lub kryzysem w gospodarce, co widzieliśmy m.in. w Grecji.

Dlatego w FOR prowadzimy systematyczne i profesjonalne działania przeciwko antywolnościowym presjom i wspieramy propozycje, które zwiększają zakres wolności i indywidualnej odpowiedzialności. Więcej wolności gospodarczej to najlepsza recepta na szybszy rozwój i poprawę warunków życia. 

Wspierają nas