"Skutecznie promujemy wolność"

EN

FOR partnerem projektu ,,Miasto Dzieci" - warsztaty ekonomiczne dla dzieci ze Śląska

Forum Obywatelskiego Rozwoju zostało w tym roku partnerem projektu Miasto Dzieci. Jest to projekt mający wspierać najmłodszych obywateli ze Śląska. Mali uczestnicy projektu mogą dzięki uprzejmości Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej poznawać tajniki różnych zawodów, uczyć się wartości pieniądza i poznawać wiele ciekawych postaci.


Forum Obywatelskiego Rozwoju wyrusza na Śląsk, aby promować ekonomię i zawód ekonomisty oraz finansisty. Przeprowadzimy przygotowane specjalnie dla uczestników projektu warsztaty o ekonomii, gdzie podzielimy się wiedzą o planowaniu budżetu oraz wartości pieniądza. Dla najbardziej aktywnych dzieciaków przewidziane są nagrody w postaci gadżetów FOR.


Nasze warsztaty poprowadzimy w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej przy ul. Towarowej 4 oraz w Muzeum Walcowni Cynku w Katowicach przy ul. 11-go listopada w dniach 6-8 lipca w godzinach 10:00 – 14:00. W ramach Miasta Dzieci pracownicy Działu Projektów podzielą się swoją wiedzą ekonomiczną na 12-tu lekcjach w formie warsztatów oraz zainteresują uczestników tematyką gospodarczą i zachęcą ich do wykorzystywania zdobytych umiejętności w praktyce.
Tematem naszego spotkania z dziećmi będzie: „Zawód: ekonomista – warsztaty Forum Obywatelskiego Rozwoju w ramach Miasta Dzieci – kredyt i dług, czyli jak odpowiedzialnie się zadłużać?”


Cieszymy się niezmiernie, że możemy propagować ekonomię wśród najmłodszych. Głęboko wierzymy, że nasz wkład w projekt Miasto Dzieci będzie miał swoje skutki również w przyszłości w postaci zainteresowanych gospodarką i rozwojem państwa młodych obywateli, którzy będą potrafili obchodzić się z pieniędzmi oraz będą znali swoje prawa jako konsumenci. Liczymy, że partnerstwo Miasta Dzieci, będzie początkiem owocnej współpracy. Pragniemy, by nasz udział w projekcie przyniósł wartość dodaną obu stronom.

O efektach współpracy można przeczytać na portalu Regionfakty.pl