"Skutecznie promujemy wolność"

EN

Konkurs: Komiks w obiektywie

Aktualizacja, 20 czerwca 2014

ZWYCIĘZCĄ konkursu "Komiks w obiektywie" została grupa nr 23, w składzie: Mirella Kubik, Kinga Mederska i Weronika Wiezner, których film pt. "Przywileje dla wybranych, koszty dla nabranych" otrzymał 1583 polubienia. Zwyciężczynie otrzymają projektor multimedialny o wartości 1500 zł na rzecz szkoły oraz karty pre-paid o wartości 200 zł.

LAUREACI 2 miejsca - grupa nr 37, w składzie: Weronika Nowak, Eliza Wolkiewicz, Aleksandra Czerniak, Joanna Świder, Kinga Zasadzka i Magdalena Ciuba, których film pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu opiekuńczych krasnoludków" otrzymał 1452 polubienia.

LAUREACI 3 miejsca - grupa nr 18, w składzie: Paulina Hajdun, Paulina Różańska, Katarzyna Szklarek, Laura Szczepanowska, których film pt. "Dobry po szkodzie" otrzymał 1199 polubień.

Gratulujemy!

 


Aktualizacja, 20 czerwca 2014

Oświadczenie w sprawie zbierania polubień przez autorów filmu nr 6 pod tytułem „Andrzejku zgłoś się”, autorstwa Macieja Wlazło, Bartosza Boczka, Bartłomieja Góry, Dominika Handzlika, Kamila Packa oraz Karola Matusznego oraz filmu nr 16 pod tytułem „To nie ironia, lecz podatków agonia – historia Królewny Śnieżki”, autorstwa Pauliny Krajewskiej, Marzeny Seremak, Kacpra Polańskiego oraz Kamila Szwedo

Komisja konkursowa, na podstawie pkt. 26 Regulaminu Konkursu „Komiks w obiektywie”, o treści „Organizator zastrzega sobie prawo do (…) dokonywania wiążącej wykładni postanowień niniejszego regulaminu, rozstrzygania sporów związanych z jego stosowaniem oraz wszelkich kwestii związanych z Konkursem” podjęła decyzję o dyskwalifikacji autorów wyżej wymienionych filmów, w związku ze zbieraniem przez nich polubień poprzez strony służące do automatycznego, masowego  zbierania polubień.

O zbieraniu w ten sposób polubień świadczy skokowy przyrost polubień oraz fakt, że głosy zostały oddane z kont fikcyjnych.  To, że konta są fikcyjne można rozpoznać po braku znajomych, fikcyjnych zdjęciach profilowych, informacjach o treści "promote free likes", "get free likes", "buy likes" oraz po tym, że jedyna aktywność tych kont opiera się na hurtowym „polubianiu” różnych stron. Te informacje oraz fakt, że wspomniane konta nie mają żadnych powiązań z profilami uczestników konkursu, pozwalają nam sądzić, że polubienia z tych profili nie są polubieniami od rodziny i znajomych za granicą, jak sugerują autorzy filmów.

Brak informacji o dopuszczalnych sposobach pozyskiwania polubień w Regulaminie Konkursu nie usprawiedliwia zachowania niezgodnego z zasadami uczciwej rywalizacji.

Celem konkursu "Komiks w obiektywie" jest, między innymi, piętnowanie nagannych zachowań w życiu publicznym, dlatego od jego uczestników oczekujemy pełnej uczciwości i zachowania zasad fair-play. Opisane zachowania są nieuczciwe w stosunku do innych uczestników konkursu, którzy zbierają polubienia wśród osób, które obejrzały ich film. Jako organizatorzy Konkursu dążymy do ochrony dobra wszystkich uczestników konkursu.

Zgodnie z postanowieniami niniejszego Oświadczenia, filmy nr 6 i nr 16 zostaną usunięte z profilu Komiksów i Animacji Ekonomicznych na Facebooku, na którym odbywa się głosowanie.

Na podstawie pkt. 25 Regulaminu Konkursu  „Decyzje Organizatora w związku z Konkursem i realizacją niniejszego regulaminu, w szczególności co do rozstrzygnięcia i wyłonienia Zwycięzców, są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie”.

 


Aktualizacja, 5 czerwca 2014

Uwaga! Zmiany w regulaminie konkursu!

Nowy regulamin dostępny poniżej.


KONKURS: „Komiks w obiektywie”

Forum Obywatelskiego Rozwoju i Bank Zachodni WBK serdecznie zapraszają uczniów wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie „Komiks w obiektywie”.

Celem konkursu jest zainteresowanie młodych ludzi tematyką współczesnej gospodarki i polityki oraz promocja edukacji ekonomicznej.

Celem konkursu jest zainteresowanie młodych ludzi tematyką współczesnej gospodarki i polityki oraz promocja edukacji ekonomicznej.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie nakręcić 2-5 minutowy film, który będzie zekranizowaną wersją jednego z komiksów edukacyjnych dostępnych poniżej (do wyboru 10 komiksów V edycji Komiksów ekonomicznych).

Film nakręcony przez grupę 2-6 uczniów, posiadających opiekuna – nauczyciela z danej szkoły powinien zostać nagrany na płytę CD/DVD i przesłany do dn. 6 czerwca 2014r. do Forum Obywatelskiego Rozwoju, z siedzibą w Warszawie, przy Al. J.Ch. Szucha 2/4 lok. 20.

Zwycięzca zostanie wytypowany na podstawie liczby polubień filmiku na Facebooku. Głosowanie odbędzie się w dniach 11-18 czerwca 2014r. Główną nagrodą w konkursie jest projektor multimedialny o wartości 1500zł na rzecz szkoły oraz nagrody indywidualne w postaci kart pre-paid o wartości 200 zł.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych dostępne tutaj.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty 19 czerwca 2014 r.

Wszelkie uwagi i pytania prosimy kierować na adres mailowy konkurs@for.org.pl

Komiksy do wyboru:

1. "Przywileje dla wybranych, koszty dla nabranych!”
2. „Z kamerą wśród…”
3. „Królewna śnieżka i siedmiu opiekuńczych krasnoludków”
4. „Wielorób” 
5. „Gang wąsaczy: PUP” 
6. „Za mundurem panny sznurem”
7. „Odprawa listów greckich”
8. „Dobry po szkodzie” 
9. „Andrzejku zgłoś się”
10. „Pani Halinka i sektor publiczny”