Forum Obywatelskiego Rozwoju

W najnowszej analizie CEP pt. Restrukturyzacja przedsiębiorstw eksperci omawiąją Zieloną Księgę w której Komisja Europejska zaprasza do dyskusji na temat działań możliwych do podjęcia przez rządy w celu wsparcia procesów restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Eksperci uważają, że zalecenie Komisji, by w czasie kryzysu wszystkie Państwa Członkowskie wykorzystywały takie instrumenty, jak: systemy skróconego czasu pracy, rachunki czasu pracy i zakładowe układy pracy, może pomóc w utrzymaniu miejsc pracy. Natomiast proponowane wczesne angażowanie „wszystkich właściwych, zainteresowanych stron” w restrukturyzację przedsiębiorstwa wywoła wśród dostawców, klientów i kredytodawców niepokój o ekonomiczną stabilność przedsiębiorstwa.

 

Polecamy także artykuł red. Krzysztofa Szwałka na temat publikowanej analizy pt. Unia Europejska wyciąga wnioski, który ukazał się w „Rzeczpospolitej”.

Analiza ukazała się w ramach cyklu „Monitoring Projektów Prawa Gospodarczego Unii Europejskiej” realizowanego przez Forum Obywatelskiego Rozwoju i Centrum für Europäische Politik.