"Skutecznie promujemy wolność"

EN

2013-04-29

7 maja wyjątkowe spotkanie z Leszkiem Balcerowiczem w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

7 maja wyjątkowe spotkanie z Leszkiem Balcerowiczem w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Forum Obywatelskiego Rozwoju, Międzyuczelniany Klub Profesorski „Dla Rolnictwa i Wsi” oraz Fundacja Nauka i Edukacja dla Agrobiznesu  zapraszają na wykład otwarty prof. Leszka Balcerowicza "Odkrywając wolność" w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Wykład jest częścią długoterminowej obywatelskiej kampanii Forum Obywatelskiego Rozwoju, która ma na celu dotrzeć do kilkuset tysięcy ludzi i ponownie wprowadzić pojęcie wolności do dyskursu publicznego w Polsce. Dotychczas kilkudziesięciu wykładów o wolności w różnych miastach Polski wysłuchało łącznie ponad 10 tys. osób.

W centrum tej obywatelskiej kampanii leży książka "Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów". Jest to unikalny zbiór 50 dzieł klasyków myśli wolnościowej od Adama Smitha przez Miltona Friedmana aż po Leszka Kołakowskiego. Wyboru tekstów dokonał Leszek Balcerowicz, który jest również autorem wstępu do książki.                                                                                                                                 

Wykład odbędzie się 7 maja 2013 (wtorek) w godzinach 14.15 – 15.30 Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego  w Warszawie przy ul. Nowoursynowskiej 166.

Po wykładzie będzie można kupić książkę "Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów" i zdobyć dedykację Leszka Balcerowicza.

 

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz kalendarium wykładów wolnościowych prof. Leszka Balcerowicza