Forum Obywatelskiego Rozwoju

Leszek Balcerowicz wraz z Forum Obywatelskiego Rozwoju zapraszają na przedpremierowe spotkanie autorskie wokół książki: „Wolność, rozwój, demokracja”, które odbędzie się 12 września o godz. 18:00 w Empiku przy ul. Nowy Świat 15/17 w Warszawie.

Podczas spotkania będzie można kupić książkę, która do księgarń trafi 13 września, i zdobyć autograf Leszka Balcerowicza, .

Spotkanie poprowadzi redaktor Grzegorz Cydejko, publicysta ekonomiczny.

Książka „Wolność, rozwój, demokracja”,  to zbiór najważniejszych tekstów Leszka Balcerowicza z prasy polskiej i zagranicznej. Również tych z szuflady, nigdy nie publikowanych. Do tej pory teksty rozproszone, zebrane teraz w jeden tom, stały się znakomitym obrazem Polski i świata z ostatnich lat. Autor nadaje takim pojęciom jak demokracja, kapitalizm, państwo socjalne właściwy sens, walcząc z ich zakłamywaniem.

Data premiery: 2017-09-13
Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
Liczba stron: 413

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Zobacz również:
 

Galeria zdjęć z przedpremierowego spotkania autorskiego.

Leszek Balcerowicz nową książką chce walczyć o wolność [VIDEO]

Leszek Balcerowicz: Przedpremierowe spotkanie autorskie, Cojestgrane.pl

Zdobądź książkę Leszka Balcerowicza “Wolność, rozwój, demokracja”, Medium.com


Drodzy Czytelnicy!

Oddaję w Wasze ręce wybór swoich esejów, artykułów, wystąpień z okresu 1989-2016. Obejmuje on kilka tekstów dotąd niepublikowanych. Inne pojawiły się w rozmaitych miejscach. Cały zestaw ukazuje się w zwartej i uporządkowanej formie po raz pierwszy. W procesie selekcji starałem się zminimalizować powtórzenia, pominąłem też teksty o charakterze zbyt technicznym. To, co pozostało, dotyczy jednak wszystkich zasadniczych problemów, którymi się zajmowałem jako analityk i publicysta oraz jako uczestnik życia publicznego w Polsce w okresie ustrojowej transformacji.

Leszek Balcerowicz, fragment wstępu do książki „Wolność, rozwój, demokracja”