Forum Obywatelskiego Rozwoju

Z przykrością informujemy, że z przyczyn technicznych, wykłady prof. Balcerowicza w Szczecinie zostały odwołane. Poinformujemy Państwa, gdy tylko zostanie wyznaczony nowy termin wizyty.

Przepraszamy.

Forum Obywatelskiego Rozwoju zaprasza na wykłady otwarte prof. Leszka Balcerowicza „Odkrywając wolność”, które odbędą się:

  • w godzinach 11:00 – 12:30 na Uniwersytecie Szczecińskim w Auli Wydziału Humanistycznego przy ul. Krakowskiej 71-79
  • w godzinach 14:30 – 16:00 na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Audytorium Maximum Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki przy al. Piastów 19.

Wykłady są częścią obywatelskiej kampanii Forum Obywatelskiego Rozwoju, która ma na celu ponownie wprowadzić pojęcie wolności do dyskursu publicznego w Polsce. Dotychczas kilkunastu wykładów o wolności w różnych miastach Polski wysłuchało łącznie prawie 20 tys. osób.

W centrum tej obywatelskiej kampanii leży książka „Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów”. Jest to unikalny zbiór 50 dzieł klasyków myśli wolnościowej od Adama Smitha przez Miltona Friedmana aż po Leszka Kołakowskiego. Wyboru tekstów dokonał Leszek Balcerowicz, który jest również autorem wstępu do książki.

Po wykładzie będzie można kupić książkę i zdobyć dedykację Leszka Balcerowicza.

Zobacz kalendarium wykładów wolnościowych prof. Leszka Balcerowicza