Forum Obywatelskiego Rozwoju

Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz Samorząd Studentów zapraszają na wykład otwarty prof. Leszka Balcerowicza „Odkrywając wolność” na Politechnice Warszawskiej.

Wykład jest częścią obywatelskiej kampanii Forum Obywatelskiego Rozwoju, która ma na celu ponownie wprowadzić pojęcie wolności do dyskursu publicznego w Polsce. Dotychczas kilkunastu wykładów o wolności w różnych miastach Polski wysłuchało łącznie około 10 tys. osób.

W centrum tej obywatelskiej kampanii leży książka „Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów”. Jest to unikalny zbiór 50 dzieł klasyków myśli wolnościowej od Adama Smitha przez Miltona Friedmana aż po Leszka Kołakowskiego. Wyboru tekstów dokonał Leszek Balcerowicz, który jest również autorem wstępu do książki.

Wykład odbędzie się 8 kwietnia 2013 (poniedziałek) w godzinach 12:00 – 13:30 w Małej Auli w Gmachu Głównym przy Placu Politechniki 1 w Warszawie.

Po wykładzie będzie można kupić książkę „Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów” i zdobyć dedykację Leszka Balcerowicza.

Serdecznie zapraszamy!


Zobacz kalendarium wykładów wolnościowych prof. Leszka Balcerowicza