Forum Obywatelskiego Rozwoju

Od dnia 28 czerwca pracami Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR) kieruje Marcin Zieliński, obecny członek zarządu oraz główny ekonomista. Zastąpił on na tym stanowisku pełniącego dotychczas obowiązki prezesa prof. Leszka Balcerowicza. 

– Marcin Zieliński to doświadczony ekonomista, który od wielu lat współpracuje z FOR i przez ostatnie pół roku sprawdził się w zarządzie Fundacji. Dlatego z pełnym przekonaniem mogę przekazać mu kierowanie Fundacją – mówi prof. Balcerowicz.

Marcin Zieliński dołączył do Forum Obywatelskiego Rozwoju w 2017 roku. W styczniu bieżącego roku został członkiem zarządu Fundacji oraz głównym ekonomistą, którym pozostaje w dalszym ciągu.

Wraz z Marcinem Zielińskim w zarządzie Fundacji pozostanie Kinga Królik, która również dołączyła do niego w styczniu 2023 roku. Natomiast prof. Leszek Balcerowicz powrócił do Rady FOR.

– Dziękuję Profesorowi Balcerowiczowi i Radzie Fundacji za zaufanie. To ogromne wyróżnienie. Jesteśmy jednym z największych think-tanków w Polsce, a misja FOR ze względu na zbliżające się wybory staje się teraz ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Będziemy walczyć z populizmem oraz promować wolnościową perspektywę i zdrowy rozsądek w debacie publicznej – deklaruje nowy prezes Marcin Zieliński.