Forum Obywatelskiego Rozwoju

2017-03-13

Collegium Da Vinci oraz Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju zapraszają na wykład otwarty „Scenariusze rozwoju polskiej gospodarki”, który wygłosi dr hab. Andrzej Rzońca.

Jakie są scenariusze rozwoju polskiej gospodarki oraz prognozy dotyczące wzrostu PKB, rynku pracy, eksportu i inwestycji w naszym kraju na lata 2017-2018? Jak oceniać odporność polskiej gospodarki na wstrząsy, które mogą w nią uderzyć z zagranicy? Wreszcie, jakie są szacunki wpływu anty-reform wprowadzanych przez rząd na potencjał gospodarczy (fundamenty gospodarcze) Polski, od którego zależy podatność gospodarki na powstawanie nierównowag oraz – przede wszystkim – tempo naszego rozwoju w dłuższej perspektywie?

Na te i wiele innych pytań odpowie dr hab. Andrzej Rzońca podczas spotkania, które odbędzie się 20 marca 2017 r. w godz. 15:00 – 16:30 w Collegium Da Vinci przy ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10 w Poznaniu.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić specjalny formularz. Zgłoszenia można nadsyłać do 19 marca 2017 r. Serdecznie zapraszamy!

Dr hab. Andrzej Rzońca:
Doktor habilitowany nauk ekonomicznych. Główny doradca Rady i Zarządu FOR. Przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Wykładowca w Szkole Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie, związany z Katedrą Międzynarodowych Studiów Porównawczych. Absolwent SGH oraz Warsaw Executive MBA, prowadzonego przez SGH i University of Minnesota. W latach 2010-2016 członek Rady Polityki Pieniężnej. Wcześniej m.in. doradca Prezesa NBP, wiceprezes Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR), konsultant w Banku Światowym, współpracownik Centrum Analiz Społeczno Ekonomicznych (CASE), główny ekonomista TFI Altus.

Laureat m.in. nagrody Fundacji Kronenberga oraz nagrody Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk.

Autor lub współautor wielu prac naukowych z zakresu finansów publicznych, polityki pieniężnej, wzrostu gospodarczego oraz rynku pracy, m.in.:

Strona internetowa autora: www.andrzejrzonca.com

Partnerzy wydarzenia:
Concordia Design
Wielkopolski Związek Pracodawców LEWIATAN
 


Zapraszamy również do udziału w Targach Technologii i Wyposażenia dla Edukacji „EDUTEC”, które odbędą się 23 – 24 marca 2017 r. w Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas wydarzenia przedstawiciele Zespołu FOR zaprezentują najważniejsze projekty edukacyjne i analityczne Fundacji, w tym „Komiksy ekonomiczne”. Szczegóły znajdą Państwo na tej stronie.