Forum Obywatelskiego Rozwoju

NASTĘPNE 25 LAT

JAKIE REFORMY MUSIMY PRZEPROWADZIĆ, BY DOGONIĆ ZACHÓD?
Zapowiedź raportu

Po imponującym wzroście gospodarczym w minionym ćwierćwieczu, kolejne 25 lat nie zapowiada się już tak dobrze. Jeżeli Polska nie zreformuje rynku pracy, systemu podatkowego i finansów publicznych, będzie rozwijać się znacznie wolniej, niż w latach 1989-2014. Na taki scenariusz nie możemy sobie pozwolić.

Tempo wzrostu gospodarczego ma fundamentalne znaczenie dla poziomu życia, szczególnie w przypadku krajów, które muszą nadrabiać stracony czas, takich jak Polska. Tylko wysoki wzrost gospodarczy pozwoli na zaspokojenie materialnych potrzeb, a także na szybsze zbliżenie poziomu życia w naszym kraju do innych państw Europy Zachodniej. Pozycja Polski w świecie zależy przede wszystkim od siły naszej gospodarki. W niespokojnych czasach wzrost gospodarczy jest najlepszą gwarancją poprawy naszego bezpieczeństwa.

8 września 2015 r., podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, FOR przedstawi raport na temat wzrostu polskiej gospodarki, który będzie zawierał zarówno szczegółową diagnozę jak i rekomendacje zmian. Poniżej sygnalizujemy najważniejsze zagadnienia, jakie znajdą się w raporcie.

Kontakt:
Aleksander Łaszek
e-mail: [email protected]
tel. 695 286 386

Czytaj więcej:

Leszek Balcerowicz: Reformy albo spowolnienie, Rzeczpospolita (17.08.15)