Forum Obywatelskiego Rozwoju

Zwracamy się do Pana w imieniu inicjatywy NieZaglosuje.pl, której hasłem jest: „Nie zagłosuję na posła, który zagłosuje za przejęciem oszczędności emerytalnych Polaków.” To oddolna mobilizacja przedstawicieli młodego pokolenia, którzy troszczą się nie tylko o bezpieczeństwo swoich emerytur, ale przede wszystkim o długofalowy rozwój naszego kraju. Jest dla nas kluczowe, aby politycy brali pod uwagę długookresowe skutki swoich działań, a także, żeby swoje decyzje podejmowali samodzielnie.

Obecnie, to od Pana Prezydenta zależy, czy antyobywatelska, atakująca oszczędności emerytalne 16 mln Polaków ustawa, która przyjęta została w ekspresowym tempie, w debacie pozbawionej merytorycznych argumentów oraz z pominięciem rzetelnych analiz, wejdzie w życie. W orędziu z okazji Święta Wolności z dnia 4 czerwca 2013r. mówił Pan Prezydent „Wznieśmy się ponad interesy partyjne, myśląc o długofalowym rozwoju kraju, o dobrym życiu kolejnych pokoleń Polaków”. Bardzo bliskie jest nam to stwierdzenie.

W związku z tym my, przedstawiciele młodego pokolenia zwracamy się do Pana Prezydenta z uprzejmą prośbą o spotkanie przed podjęciem decyzji w tej ważnej sprawie. Wierzymy, że otwartość Pana Prezydenta na argumenty wszystkich stron dialogu oraz dbałość o bezpieczeństwo i rozwój naszego kraju sprawią, że uzna Pan Prezydent takie spotkanie za możliwe i celowe”.

Pełna treść apelu na stronie: NieZaglosuje.pl