Forum Obywatelskiego Rozwoju

„Niepokoje społeczne w Egipcie mają swoje źródła w błędnych decyzjach gospodarczych i politycznych administracji prezydenta Morsiego. Błędy dotyczą w szczególności braku indywidualnych wolności, w tym wolności gospodarczej, będących nieodzownym źródłem zwiększania dobrobytu.”

Polecamy cały artykuł, którego autorami są Dr Ali Masoud i Dr  Nouh El Harmouzi, opublikowany na Blogu Obywatelskiego Rozwoju. Dziękujemy Atlas Economic Research Foundation za przesłanie polecanego tekstu.

Z kolei o słabości demokracji, które nie opierają się na wolnym rynku, dobrze zdefiniowanych i chronionych prawach własności czy konkurencji, niezbędnych do budowy i utrzymania stabilnej demokracji, pisał wcześniej na Blogu Obywatelskiego Rozwoju Marek Tatała, ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju. O tych fundamentach do budowania trwałych i stabilnych demokracji zapomina jak na razie powstały niedawno Europejski Fundusz na Rzecz Demokracji. Promowanie demokracji bez jednoczesnej promocji wolnego rynku może prowadzić do powtórek z wydarzeń w Egipcie.