Forum Obywatelskiego Rozwoju

 Forum Obywatelskiego Rozwoju zaprasza na wykłady otwarte prof. Leszka Balcerowicza „Odkrywając wolność”, które odbędą się:

  • w godzinach 9:30-10:45 w Auli na I piętrze Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji im. E. Kwiatkowskiego, ul. Kielecka 7 w Gdyni (zobacz plakat)
  • w godzinach 13:30-14:45 na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Auli O, ul. Armii Krajowej 119/121 w Sopocie (zobacz plakat)
  • w godzinach 15:30-16:45 w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, ul. J. Bażyńskiego 6 w Gdańsku (zobacz plakat)

Wykłady są częścią obywatelskiej kampanii Forum Obywatelskiego Rozwoju, która ma na celu dotrzeć do kilkuset tysięcy ludzi i ponownie wprowadzić pojęcie wolności do dyskursu publicznego w Polsce. Dotychczas ponad dwudziestu wykładów o wolności w różnych miastach Polski wysłuchało łącznie ponad 7 tys. osób.

W centrum tej obywatelskiej kampanii leży książka „Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów”. Jest to unikalny zbiór 50 dzieł klasyków myśli wolnościowej od Adama Smitha przez Miltona Friedmana aż po Leszka Kołakowskiego. Wyboru tekstów dokonał Leszek Balcerowicz, który jest również autorem wstępu do książki.

Po wykładzie będzie można kupić książkę i zdobyć dedykację Leszka Balcerowicza.

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz kalendarium wykładów wolnościowych prof. Leszka Balcerowicza

Zobacz relację z wykładu

Zobacz zdjęcia z wykładu w Sopocie