Forum Obywatelskiego Rozwoju

27 lutego 2013 (środa) prof. Leszek Balcerowicz, Przewodniczący Rady Forum Obywatelskiego Rozwoju, wygłosi dwa wykłady otwarte pt. „Odkrywając wolność”.

Wykłady odbędą się: 

  • w godzinach 9.50 – 11:20 w Auli A im. Józefa Lisaka w budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach przy ul. Bogucickiej 3.
  • w godzinach 13:00 – 14:15 w Auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, przy ulicy Bankowej 11 w Katowicach.

Seria wykładów Leszka Balcerowicza towarzyszy promocji najnowszej książki, która powstała dzięki staraniom Forum Obywatelskiego Rozwoju. Książka „Odkrywając wolność przeciw zniewoleniu umysłów” to pierwszy tak obszerny wybór tekstów, które w znakomitej większości nigdy nie zostały przetłumaczone na język polski. Znajdują się w niej teksty najlepszych myślicieli wolnościowych: od postaci natychmiast z wolnością się kojarzących, jak F. von Hayek, czy L. von Mises, aż po wielkich literatów, jak M. Vargas Llosa, opatrzone wstępem prof. Balcerowicza.

„Odkrywając wolność przeciw zniewoleniu umysłów” to must-read nie tylko dla ekonomistów!

Podczas wykładu będzie można kupić książkę „Odkrywając wolność – przeciw zniewoleniu umysłów” i zdobyć dedykację prof. Balcerowicza.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Organizacja Studencka Paneuropa Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Wydawnictwo Zysk i S-ka.

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz kalendarium wykładów wolnościowych prof. Leszka Balcerowicza