Forum Obywatelskiego Rozwoju

Zapraszamy na cykl wykładów otwartych „Odkrywając Wolność”  prof. Leszek Balcerowicza, Przewodniczącego  Rady Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Wykłady te towarzyszą promocji najnowszej książki, która powstała dzięki staraniom Forum Obywatelskiego Rozwoju. „Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów” to pierwszy tak obszerny wybór tekstów, które w znakomitej większości nigdy nie zostały przetłumaczone na język polski. Znajdują się w niej teksty najlepszych myślicieli wolnościowych: od postaci natychmiast z wolnością się kojarzących, jak F. von Hayek czy L. von Mises, aż po wielkich literatów, jak M. Vargas Llosa, opatrzone wstępem prof. Leszka Balcerowicza.

  • Wykłady odbędą się na: Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu – 12 listopada 2012 (poniedziałek) w godzinach 10:00 – 11:45, w budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego w sali 101 przy ul. Kamiennej 43-59,
     
  • Uniwersytecie Wrocławskim – 12 listopada 2012 (poniedziałek) w godzinach 13:00 – 14:30, w Sali Wielkiej Zachodniej Instytutu Dziennikarstwa przy ulicy Joliot-Curie 15,
     
  • Uniwersytecie Łódzkim – 13 listopada 2012 (wtorek) w godzinach 16:00 – 17:30, na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym w sali T1 przy ul. Rewolucji 1905 r. 39/41.

Na piętnaście minut przed rozpoczęciem wykładu będzie możliwość zakupienia książki, zaś po wykładzie – otrzymania na książce autografu prof. Balcerowicza.

Zobacz kalendarium wykładów wolnościowych prof. Leszka Balcerowicza

Zobacz relacje z wykładu:

Fotorelacja z wykładu we Wrocławiu

Biznes Dolnośląski

Fotorelacja z wykładu w Łodzi

Gazeta Wyborcza