Forum Obywatelskiego Rozwoju

PRZECIW BOGOM – HISTORIA RYZYKA
Pouczająca i fascynująca lektura na czas kryzysu

Co ma wspólnego Galileusz z kryzysem finansowym 2008 roku? Kto i za pomocą jakich narzędzi wysadził giełdowe indeksy w powietrze? Skąd się wzięły derywaty, zakupy lewarowane i bajońskie pensje prezesów banków inwestycyjnych? Na te pytania odpowiada Peter L. Bernstein w fascynującym eseju o ryzyku finansowym. „Przeciw Bogom” to jedna z najsłynniejszych pozycji literatury biznesowej z listy bestsellerów BusinessWeek i New York Times Business.

25 października do działów prasowych sieci Empik trafiła książka „Przeciw Bogom” (tytuł oryginału: „Against the Gods”) amerykańskiego analityka rynków finansowych Petera L. Bernsteina. W listopadzie, książkę w wersji e-book będzie można kupić w AppStore.

„Przeciw Bogom” to zapis niezwykłej przygody intelektualnej, która zaprowadziła ludzkość od przesądów i zabobonów, wróżek i jasnowidzów do skomplikowanych narzędzi zarządzania ryzykiem, to niezwykły esej, który pokazuje rolę ryzyka w ewolucji społeczeństw, bogata i fascynująca opowieść o greckich myślicielach, arabskich matematykach, żeglarzach, naukowcach, hazardzistach i filozofach, światowej sławy umysłach i pasjonatach – amatorach.

Ryzyko jest dziś nieodłącznym elementem życia. Kiedy inwestorzy kupują akcje, chirurdzy operują, inżynierowie projektują mosty, przedsiębiorcy zakładają nowe firmy, astronauci penetrują Kosmos, a politycy kandydują w wyborach, codziennie podejmują ryzyko. „Przeciw Bogom” to historia prawdziwa i aktualna, którą czyta się jak dobrą powieść.

Seria Biznes Horyzonty

„Przeciw Bogom” to kolejna książka wydana w serii Biznes Horyzonty, przygotowanej przez wydawnictwo. W ramach serii Kurhaus Publishing prezentuje w Polsce światowej klasy biznesową literaturę faktu, tzw. business narrative. Wybrane do serii ksiąŜki to literatura faktu, która profesjonalnie, porywająco i ciekawie opisuje mechanizmy rządzące gospodarką.

– Szukamy fascynujących książek o biznesie, gospodarce i finansach, takich, które inspirują przedsiębiorców , ale też miłośników dobrej literatury na całym świecie. Teraz, w czasie kolejnej fali światowego kryzysu i niepokoju na rynkach finansowych, dobra literatura biznesowa cieszy się szczególnym zainteresowaniem. Seria BIZNES HORYZONTY to nasza odpowiedź na potrzebę rynku. – mówi prezes wydawnictwa, dr Agnieszka Liszka.

Książka zostanie też przygotowana w wersji ebook. W listopadzie będzie dostępna w AppStore.

O Autorze

PETER L. BERNSTEIN (1919-2009), amerykański konsultant ekonomiczny i niezależny doradca, analityk rynków kapitałowych, historyk finansów, autor licznych książek na temat gospodarki i rynku, był jednym z największych autorytetów w dziedzinie popularyzacji zagadnień związanych z inwestowaniem.

Recenzje

Polskimi recenzentami „Przeciw Bogom” są Sławomir S. Sikora, Prezes Banku Handlowego w Warszawie SA oraz Andrzej Halesiak, bankowiec.

„Kolejny globalny kryzys, uwypuklił dylemat, z którym zmagali się na przestrzeni dziejów badacze natury ryzyka. Wszyscy – od drobnego sklepikarza, aż po szefa wielkiej międzynarodowej instytucji – chcieliby posiąść sekret kontrolowania ryzyka. Jak znaleźć równowagę między bezpieczeństwem a rozwojem? Bernstein w swojej książce nie daje jednoznacznej odpowiedzi, ale bez wątpienia wnosi znaczący wkład w zrozumienie istoty ryzyka, konsekwencji dokonywanych wyborów oraz szans realizacji założeń i planów. „Przeciw Bogom” to pozycja wyjątkowa i ponadczasowa.” – pisze Sławomir S. Sikora w przedmowie do książki.

„To tak naprawdę opowieść o poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ludzkość pytania o naturę świata i o to, dlaczego rzeczywistość ciągle nas zaskakuje. Zagadnienia te nabierają szczególnego znaczenia dziś, gdy w świecie biznesu – i nie tylko – tak często odwołujemy się do otaczającej nas niepewności. Ponieważ rozważania Bernsteina stanowią zbiór anegdot i faktów z życia przedstawianych bohaterów, dlatego też jego opowieść jest niezwykle barwna i wciągająca.” – recenzuje książkę Andrzej Halesiak, ekonomista i menedżer w bankowości.

Partnerzy

Patroni medialni: Rzeczpospolita, Forbes, Radio PIN, ThinkTank, Bankier.pl
Partnerzy: Narodowy Bank Polski, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Uczelnia Łazarskiego w
Warszawie, Instytut Rynku Kapitałowego, Icentis,
Partnerzy Specjalni: Grupa TRIP

Dystrybucja

Wyłączność na dystrybucję mają sieć Empik oraz księgarnia internetowa: www.literia.pl. Wydawnictwo planuje także wydanie w formie e-booka.

Książka „Gracze” Kurhaus Publishing, wydana jako ebook w czerwcu 2011 roku była pierwszą polską książką – aplikacją dostępną w AppStore.

Kurhaus Publishing

Butik wydawniczy, który powstał z pasji czytania, ciekawości świata i potrzeby przyglądania się ludzkim historiom. Wyszukuje najciekawsze pozycje na światowym rynku książki. Spółkę założyły dr Agnieszka Liszka, ekspert w dziedzinie komunikacji, była rzeczniczka rządu Donalda Tuska z wieloletnim doświadczeniem pracy w największych firmach doradczych oraz Katarzyna Kozłowska,
redaktorka, komentator prasowy, była wicenaczelna i naczelna „Wprost”.

Przeciw Bogom, Peter L. Bernstein
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83 – 932919-2-2
Rok wydania: 2011
Format: 148 x 210 mm
Ilość stron: 492 strony
Wydawnictwo: Kurhaus Publishing
Tłumaczenie: Tadeusz Baszniak, Patryk Borzęcki
Opieka redakcyjna: Dobrochna Kędzierska, Wojciech Madej
Cena detaliczna: 59,9 zł

Więcej informacji:
Kurhaus Publishing
ul. Hoża 39/36
00-681 Warszawa
Tel: +48503105900
e-mail: [email protected],
[email protected]
www.kurhauspublishing.com


Pobierz informację prasową Wydawnictwa Kurhaus Publishing [PDF, 480 kb]