Forum Obywatelskiego Rozwoju

 

RUSZAJĄ REKINY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
REJESTRACJA UCZNIÓW DO GRY GIEŁDOWEJ I KURSU O INWESTOWANIU
 
Tylko do 1 października będą przyjmowane zgłoszenia do kolejnej – dziewiątej już edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG) i kursu e-learningowego poświęconego finansom i giełdzie.
 
Swoich sił w inwestowaniu na warszawskim parkiecie mogą spróbować wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy prześlą formularz zgłoszeniowy. Otrzymają też dostęp do internetowego kursu, który bezboleśnie pozwala przyswoić podstawy wiedzy o finansach. Najlepsi szkolni inwestorzy spotkają się w kwietniu na uroczystym rozdaniu nagród podczas Gali na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
 
?Rekiny Przedsiębiorczości? to największy w Polsce projekt edukacyjny umożliwiający zdobycie przez młodzież  wiedzy o finansach i giełdzie. Składa się ze Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej oraz kursu e-learningowego. Co roku w tej atrakcyjnej formie nauki przez zabawę uczestniczy niemal 20 tys. uczniów i nauczycieli. Projekt ?Rekiny Przedsiębiorczości? jest realizowany przez Fundację Edukacji Rynku Kapitałowego, przy współfinansowaniu Europejskiego Funduszu Społecznego i pod nadzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
 
W Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej biorą udział 3-4 osobowe zespoły uczniów zgłaszane przez nauczyciela. Z chwilą rejestracji otrzymają dostęp do notowań giełdowych i 100 tys. wirtualnych złotych, które mogą zainwestować w akcje spółek z WIG20 i mWIG40 oraz w lokaty bankowe. Zwycięża zespół, który osiągnie najwyższą stopę zwrotu z inwestycji.
 
Kurs  e-learningowy pełni funkcję przewodnika po giełdzie. Poprzez fora dyskusyjne i czaty umożliwia dyskusję z rówieśnikami, dzielenie się pasją oraz konsultacje z ekspertami. Projekt Rekiny przedsiębiorczości jest innowacyjną formą edukacji, dzięki której uczniowie poprzez grę oraz metodę prób i błędów zdobywają  pierwsze doświadczenia z zakresu inwestowania i zarabiania pieniędzy. Mogą poczuć prawdziwe emocje, a nic bardziej nie uczy niż własne doświadczenia, porażki i zwycięstwa.
 
Co roku zespoły, które uzyskały najwyższą stopę zwrotu ze swoich wirtualnych inwestycji, a także finaliści kończącej kurs e-learningowy klasówki on-line, otrzymują cenne nagrody rzeczowe i wyjeżdżają na wycieczkę edukacyjną na jedną z europejskich giełd.
 
Laureaci Rekinów przedsiębiorczości są także wyróżniani dyplomami i zaproszeniem na uroczystą galę na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
 
Ważne terminy:
Rejestracja: 1 września – 1 października 2010
Gra podstawowa: 15 października 2010 – 14 stycznia 2011
Dogrywka na kontraktach terminowych: 1 – 31 marca 2011
Kurs e-learningowy: 15 października 2010 – 31 marca 2011
 
Termin rejestracji upływa 1 października 2010r.
Zespoły, które zarejestrują się wcześniej mają możliwość gry na sucho, poćwiczenia przed rozpoczęciem punktowanej Gry podstawowej.
 
Dodatkowe informacje:
Katarzyna Matynia, tel. (22) 627 09 40,
e-mail: [email protected]
 
Więcej na stronie: www.ferk.pl
 
Pełne zasady Gry, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej: https://sigg.gpw.com.pl

 Organizator:

 

SIGG realizuje:

Kurs realizuje:

Patroni: