"Skutecznie promujemy wolność"

EN

Konkurs "Młody Ekonomista" - I edycja 2009

W dniu 27 października 2009 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Pierwszej Edycji Konkursu ?Młody Ekonomista?, organizowanego przez Towarzystwo Ekonomistów Polskich ? TEP oraz Fundację Forum Obywatelskiego Rozwoju ? FOR.

Największe uznanie Kapituły Konkursu zyskała praca Piotra Dworczaka, studenta ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz matematyki na Uniwersytecie Warszawskim.

Konkurs pod hasłem ?Młody Ekonomista? został ogłoszony w grudniu 2008 r. przez TEP i Fundację FOR. Był adresowany do studentów wszystkich kierunków studiów, którzy mieli za zadanie napisać prace pt. ?Co Polska powinna zrobić, żeby dogonić najbogatszych??. Jego celem jest wspieranie rozwoju ambitnych, utalentowanych i wyróżniających się wiedzą ekonomiczną młodych ludzi.

W skład Kapituły Konkursu weszli: prof. Leszek Balcerowicz (Przewodniczący Kapituły), prof. Jan Winiecki, dr Bohdan Wyżnikiewicz, dr Piotr Ciżkowicz, dr Andrzej Rzońca oraz Jakub Rak (Sekretarz Kapituły Konkursu).

Główną nagrodą w konkursie było 10 000 zł, jednak Kapituła Konkursu nie zdecydowała się na jej przyznanie. Laureatem II Nagrody i zwycięzcą 5 000 zł został Piotr Dworczak, student ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz matematyki na Uniwersytecie Warszawskim. Laureatem III Nagrody i zwycięzcą 3 000 zł został Piotr Hoffman - absolwent informatyki na wydziale ETI Politechniki Gdańskiej, obecnie student Zarządzania na Politechnice Gdańskiej.

Kapituła Konkursu wyróżniła dodatkowo pięć prac. Ich autorami byli: Daniela Ogrodnik (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), Agnieszka Pierzak (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), Tomasz Schabek (Uniwersytet Łódzki), Miłosz Tutak (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) oraz Paweł Wojciechowski (Collegium Civitas w Warszawie).

Wszyscy zwycięzcy otrzymali z rąk prof. Leszka Balcerowicza i prof. Jana Winieckiego pamiątkowe dyplomy, recenzje prac napisane przez członków Kapituły Konkursu oraz zestawy książek.

Zobacz więcej informacji o zwycięzcach

Chcesz już na studiach rozpocząć karierę ekonomisty? Interesuje Cię tematyka ekonomiczna i gospodarcza?

Weź udział w Konkursie Młody Ekonomista, wygraj 10 000 zł i poznaj ludzi sukcesu!


Towarzystwo Ekonomistów Polskich i FOR zaprasza studentów do udziału w Konkursie Młody Ekonomista. Młody Ekonomista to konkurs na esej o tematyce ekonomiczno - gospodarczej.
Weź udział w Konkursie Młody Ekonomista, wygraj 10 000 zł i poznaj ludzi sukcesu!

Konkurs Młody Ekonomista to projekt dedykowany studentom wszystkich kierunków studiów. Celem Konkursu jest wspieranie rozwoju ambitnych, utalentowanych i wyróżniających się wiedzą ekonomiczną młodych ludzi.

Temat eseju w I Edycji Konkursu (2008/2009):

"Co Polska powinna zrobić aby dogonić najbogatszych?"

Charakter eseju:

Praca o charakterze empirycznym lub empiryczno - teoretycznym.

Dla kogo Konkurs:

Konkurs dedykowany jest studentom wszystkich kierunków i typów studiów, którzy nie ukończyli 25 lat, studentom interesującym się tematyką ekonomiczną i gospodarczą.

Ważne terminy:

do końca czerwca 2009 nadsyłanie prac

Nagrody:

 • Pierwsza nagroda 10 000 PLN
 • Druga nagroda 5 000 PLN
 • Trzecia nagroda 3 000 PLN
 • Wyróżnienia (do 5 wyróżnień)

  Dodatkowo Laureaci i Wyróżnieni otrzymają możliwość spotkania na indywidualnej konsultacji naukowej z jednym z ekspertów TEP. Celem konsultacji będzie otrzymanie wskazówek odnośnie modyfikacji nadesłanej pracy w sposób umożliwiający jej publikację w czasopiśmie naukowym.

  Przed przystąpieniem do Konkursu zapoznaj się z regulaminem.


  Skontaktuj się:

  Aleksandra Olędzka
  [email protected]

  tel. 17


Paulina Chylińska
[email protected]
tel. 022 558 06 72

Realizację konkursu wspierają:
Fundacja BRE Banku
Fundacja Bankowa im. dr Mariana Kantona