Forum Obywatelskiego Rozwoju

2017-10-26

Forum Obywatelskiego Rozwoju po raz kolejny objęło patronatem Polsko-Amerykańską Akademię Liderów (PAAL). Głównym celem PAAL jest wykształcenie nowej generacji liderów, którzy zmienią oblicze polskiego życia publicznego. Akademia Liderów wychodzi naprzeciw problemowi, który obserwujemy obecnie: młodemu pokoleniu działaczy społecznych i politycznych brakuje umiejętności i wiedzy, by móc w pełni samodzielnie i aktywnie działać. Polsko-Amerykańska Akademia Liderów ma na celu to zmienić.

Obecnie trwa rekrutacja do XI edycji Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów, podczas której odbędą się następujące kursy:

  • Podstawowy Kurs Online – pomoże Ci uporządkować swoją podstawową wiedzę z ekonomii, polityki i etyki. Pokaże jakie ma ono odniesienie do rzeczywistości, pozwoli zrozumieć artykuły naukowe i zachęci do zgłębiania nabytej wiedzy.
     
  • Grassroots Leadership Academy – kurs, który powstał we współpracy z amerykańską organizacją Americans for Prosperity. Ma na celu kreować przywodców, którzy pomogą w promowaniu idei ograniczonego rządu, wolności osobistej i gospodarczej.
     
  • Kurs Wystąpień Publicznych – celem podstawowym szkolenia jest zapoznanie Uczestników z różnymi modelami autoprezentacji, przemawiania, sposobów gestykulacji, metod operowania głosem. Przybliżenie im świadomych i podświadomych płaszczyzn komunikacyjnych i marketingowych. 
     
  • Fakultety dodatkowe – szeroka gama kursów dodatkowych, Kursy te przeznaczone są dla osób, które chciałyby uzupełnić wiedzę uzyskaną w trakcie kursów podstawowych, ale również dla tych, którzy chcieliby nauczyć się czegoś nowego. Wykłady prowadzone są przez specjalistów – pracowników naukowych, ekspertów organizacji pozarządowych oraz doświadczonych praktyków.

Udział w kursach jest płatny.

Zajęcia Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów prowadzone są przez praktyków z renomowanych organizacji pozarządowych, trenerów z czołowych firm sektora Public Relations, a także doświadczonych naukowców z Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Queen Mary w Londynie. Na koniec kursów głównych (GLA, On-line oraz wystąpień publicznych) organizowane są egzaminy, na podstawie których przyznawane są certyfikaty oraz nagrody. Dodajmy, że jest o co walczyć, bo z Polsko-Amerykańską Akademią Liderów można wyjechać na konferencję, staż albo szkolenie zagraniczne!

Zachęcamy do wzięcia udziału!

Szczegółowe informacje dotyczące kursów dostrępne są na stronie internetowej PAAL: www.akademialiderow.edu.pl
Główny organizator: Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości


Forum Obywatelskiego Rozwoju było również patronem ubiegłych edycji (VIII-IX) Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów.