Forum Obywatelskiego Rozwoju

12 maja 2017 r. na terenie ośrodka OSiR Świdnica odbyła się miejska gra ekonomiczna przeprowadzona w ramach konkursu “Mój pierwszy milion”.

Uczestnicy sprawdzili się z wiedzy zdobytej wcześniej podczas warsztatów ekonomicznych  w szkołach gimnazjalnych organizowanych przez FOR. Warsztaty opierały się na luźnej, warsztatowej formie i poruszały tematy związane z ekonomią i przedsiębiorczością. W grze miejskiej wzięło udział  80 uczniów, 12 nauczycieli i 2 edukatorów z FOR – Jakub Przeździecki i Adam Świerczewski. W ramach konkursu uczniowie rozwiązywali krzyżówki, tworzyli strategie marketingowe dla przedsiębiorstw, rozpoznawali znanych ekonomistóworaz rozwiązywali problemy „Finansolandii”, jako przedstawiciele Rady Ministrów.

Najszybciej ze wszystkimi pytaniami poradziła sobie drużyna z Gimnazjum „Rzemieślnik”, natomiast najwięcej punktów zdobyła drużyna Kłody (Team Drewno). Najlepsze drużyny otrzymały książki ufundowane przez  Fundację.

Gratulujemy!

Warsztaty odbyły się w ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”,  którego celem jest  zachęcenie młodych ludzi do zamieszkania i pracy w Świdnicy i okolicach oraz kształcenie w kwestiach ekonomii i przedsiębiorczości.

Więcej informacji na Facebooku