Forum Obywatelskiego Rozwoju

W ramach projektu „Zostańcie z nami – miasto i powiat Świdnica” współorganizowanego przez Forum Obywatelskiego Rozwoju wraz z Urzędem Miasta Świdnicy oraz Stowarzyszeniem Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, a także dzięki mecenatowi pana Jerzego Franckiewicza, właściciela firmy Dekoria, edukatorzy ekonomiczni FOR – Jakub Przeździecki oraz Adam Świerczewski poprowadzili czwarte już warsztaty z uczniami świdnickich gimnazjów.

Tematem zajęć odbywających się w dniach 20-21 marca br. była transformacja ustrojowa. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się o przyczynach i skutkach transformacji gospodarczej, zapoznali się z danymi pokazującymi rozwój Polski po 1989 r., oraz wspólnie z prowadzącymi próbowali odpowiedzieć na pytanie: „Czy Polska skorzystała na zmianie systemu ekonomicznego?”. Zajęcia opierały się o ćwiczenia aktywizujące uczniów, „Komiksy Ekonomiczne” – główny projekt edukacyjny FOR – oraz dialog między uczestnikami zajęć a prowadzącym. Transformacja ustrojowa była jednym z tematów VIII edycji projektu „Komiksy Ekonomiczne”.

Rozwój społeczeństwa obywatelskiego oraz zwiększanie wiedzy ekonomicznej wśród młodych Polaków to jeden z celów Forum Obywatelskiego Rozwoju. Ekonomia i finanse to nie tylko akcje na giełdzie i polityka budżetowa państwa. To także zagadnienia, które dotykają codziennie każdego człowieka. Dzięki współpracy Fundacji FOR i Urzędu Miejskiego w Świdnicy, uczniowie biorący udział w programie mają szansę na zdobycie praktycznej wiedzy ekonomicznej. W ramach projektu edukatorzy FOR co 2 miesiące przeprowadzają serie warsztatów o tematyce ekonomicznej dla uczniów klas trzecich świdnickich gimnazjów.

Po szczegóły zapraszamy na:

Dodatkowe informacje o projekcie „Zostańcie z nami – miasto i powiat Świdnica” znajdą Państwo tutaj.

warsztaty