Forum Obywatelskiego Rozwoju

Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie z Leszkiem Balcerowiczem, który będzie gościem Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk ,,Miasto Gwiazd” w Żyrardowie. Wydarzenie pod hasłem ,,Trzeba się bić” odbędzie się 16 września o godzinie 18:15 w budynku Resursy (ul. 1 Maja 45).

Miło nam także poinformować, że podczas trzech dni trwania Festiwalu, swoje stanowisko będzie mieć również fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju. W dniach 16-18 września będzie możliwość zapoznania się z działalnością i publikacjami FOR, zaś prezes Agata Stremecka zaprezentuje książki i audiobooki z serii ,,FOR poleca”. Zachęcamy także do odwiedzenia wyjątkowej wystawy komiksów ekonomicznych – wybranych prac z wszystkich dotychczasowych edycji konkursu. Z kolei 18 września o godz. 14. zapraszamy najmłodszych na warsztat z edukacji ekonomicznej, prowadzony przez naszych doświadczonych edukatorów. Warto się tam pojawić!

Festiwal Miasto Gwiazd rusza już 9 września w mieście czerwonej cegły – Żyrardowie. To VIII edycja Interdyscyplinarnego Festiwalu, organizowanego przez Fundację Kultury i Sztuki artHOLDING. Tegoroczny program festiwalu to gratka nie tylko dla wytrawnych znawców sztuki, ale również i tych, którzy dopiero tę sztukę poznają. W tym roku na gości czekają m.in. wystawy, wernisaże, koncerty, recitale, konkursy, projekcje kinowe, czy eksperymentalne przedstawienia teatralne. Nie zabraknie też znanych i lubianych postaci ze świata mediów, polityki i show biznesu.

Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk Miasto Gwiazd to ogólnopolskie wydarzenie, którego celem jest nie tylko propagowanie szeroko pojętej kultury i sztuki, ale również integrowanie środowisk akademickich z całego kraju. To miejsce zarówno dla miłośników sztuki, którzy chcą się podzielić swoją pasją i talentem z szerszą publicznością, ale i tych, którzy ten talent chcą podziwiać. Główną ideą wydarzenia jest otwartość na różnorodne dziedziny sztuki, zaczynając od plastyki, poprzez teatr, kończąc na muzyce.

Drugi weekend festiwalu rozpocznie się 16 września wydarzeniem: Miasto Ekonomii i Samorządności. W ramach tego bloku odbędzie się wykład prof. Leszka Balcerowicza „Trzeba się bić”. 17 i 18 września to przede wszystkim duży piknik rodzinny, podczas którego organizatorzy zapewniają atrakcje dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wielką frajdą dla najmłodszych może być Miasto Średniowiecza – strzelanie z łuku, jazda konna, warsztaty rzemieślnicze, pokazy walk i wiele innych atrakcji. Nieco starszych może zaś zainteresować koncert Joanny Trzepiecińskiej, czy legendarnego zespołu Harlem. O teatrze, filmie i prasie debatować będą Bogusław Chrabota, Magdalena Ogórek, Tomasz Terlikowski i Krzysztof Jaworski. Gościem prowadzonego corocznie przez Grzegorza Miecugowa cyklu spotkań „artInny punkt widzenia” będzie Marian Opania.

Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na na stronie internetowej organizatora.