Forum Obywatelskiego Rozwoju

Ruszyła czwarta edycja konkursu „Akademia KoLibra” organizowanego przez Stowarzyszenie KoLiber. Konkurs ten jest przewidziany dla licealistów, którzy chcieliby sprawdzić swoje zdolności na polu wiedzy ekonomicznej.

Tak jak co roku, Akademia składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na napisaniu eseju na jeden z trzech podanych tematów. Dla autorów trzydziestu najlepszych prac czeka wstęp na elitarne seminarium przygotowane w Warszawie. Dodatkowo będą oni mieli zapewniony nocleg i wyżywienie. Seminarium Akademii prowadzić będą wysokiej klasy polscy ekonomiści oraz przedsiębiorcy.

Drugi etap konkursu to egzamin ustny bazujący na problematyce poruszanej na spotkaniach. Dla wszystkich zakwalifikowanych do II etapu czekają nagrody książkowe oraz darmowy wstęp na kurs przedsiębiorczości. Autor najlepszego eseju będzie mógł opublikować go w tygodniku „Gazeta Finansowa”. Dla najlepszych uczetników czekają ponadto: wycieczka do Brukseli, darmowy kurs obywatelski  oraz staż w Instytucie im. Adama Smitha.

Więcej informacji na stronie http://akademiakolibra.pl