Forum Obywatelskiego Rozwoju

Forum Obywatelskiego Rozwoju zaprasza na wystawę komiksów ekonomicznych, która odbędzie się podczas XIX Targów Edukacyjnych w Poznaniu w dniach 20-21 marca na Międzynarodowych Targach Poznańskich, przy ul. Głogowskiej 14.

Na wystawie zaprezentowane zostaną wybrane komiksy ze wszystkich sześciu edycji konkursu na komiks ekonomiczny. Dodatkowo przeprowadzimy konkursy dla uczniów, w których do wygrania będą m.in. antologie komiksów z V edycji. Zapraszamy również nauczycieli, którzy otrzymają bezpłatne egzemplarze antologii wraz ze scenariuszami lekcji z wiedzy o społeczeństwie oraz podstaw przedsiębiorczości. Wolontariusze udzielą wszelkich informacji dotyczących projektu oraz zaprezentują nasz portal www.komiksy-ekonomiczne.pl.

Ponadto zapraszamy nauczycieli wiedzy o społeczeństwie oraz podstaw przedsiębiorczości, a także wszystkich nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych poszukujących nowych pomysłów i narzędzi do pracy z młodzieżą w obszarze edukacji ekonomicznej na warsztat Dominiki Pawłowskiej z FOR, która zaprezentuje, jak wykorzystać scenariusze i komiksy w praktyce. Szkolenie odbędzie się 20 marca 2015 r. w godzinach 10.30 – 11.30 w pawilonie 7 MTP, sala B. Więcej informacji na „Komiksy ekonomiczne” jako nowatorskie narzędzie edukacyjne.

Poznańskie Targi Edukacyjne to największe tego typu wydarzenie w kraju, co roku odwiedzane przez ponad 30.000 osób. W tegorocznej edycji targów udział weźmie ponad 250 wystawców – publicznych i prywatnych, polskich i zagranicznych szkół i uczelni, oraz innych placówek dydaktycznych działających na różnych poziomach nauczania i w różnych obszarach edukacyjnych.

Wśród wystawców jest ponad 50 uczelni, w tym prawie wszystkie szkoły wyższe z Poznania, a także liczna reprezentacja uczelni z innych rejonów Polski, m.in. uniwersytety ze Szczecina, Torunia, Olsztyna, Wrocławia i Zielonej Góry, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy z Bydgoszczy, politechniki z Gdańska i Wrocławia, Akademie Morskie w Gdyni i w Szczecinie oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny ze Szczecina i Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentują także szkoły wyższe z szkoły wyższe z Wielkiej Brytanii, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Szwajcarii i Włoch. Na targach obecne będą również stoiska blisko 20 szkół policealnych.

Podczas targów na stoisku konsultacyjnym programu ERASMUS+ będzie można uzyskać informacje na temat zasad funkcjonowania programów międzynarodowych wymian studenckich.  Nie zabraknie też oferty zajęć dodatkowych: plastycznych, kulturalnych oraz kursów językowych. Będzie można również skorzystać ze wskazówek poradni psychologiczno – pedagogicznych.

Ekspozycji towarzyszy bogaty program wydarzeń: odbędzie się ponad 50 różnorodnych warsztatów, konferencji i dyskusji. Uczniów, studentów, rodziców i nauczycieli zainteresuje seminarium „Studia w Anglii. Zawody przyszłości – warsztaty kariery międzynarodowej dla kreatywnych”, podczas którego będzie można dowiedzieć się jak wybrać jeden z 39 tysięcy kierunków studiów dostępnych w Anglii. Strategie, trendy, procedury aplikacji na studia w Anglii przedstawią uczestnikom warsztatów wykładowcy brytyjskich uczelni. Podczas odrębnego seminarium swoją ofertę edukacyjną zaprezentuje University College of Birmingham. Podobne wydarzenie poświęcone będzie możliwościom studiowania w Holandii.

Wstęp na targi jest bezpłatny! Więcej informacji: www.edukacja.mtp.pl