Forum Obywatelskiego Rozwoju

European Students For Liberty (ESFL) i Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR) zapraszają do udziału w Konferencji Regionalnej ESFL, która odbędzie się w dniu 8 listopada 2014 r. (sobota, godz. 10.00 – 18.00)  w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie przy Al. Niepodległości 128, bud. C, Aula I.

„Walka o wolność nigdy się nie skończy – chyba że pozwolimy sobie tę wolność odebrać”. Promowanie idei państwa dobrobytu, ograniczanie swobody gospodarczej oraz wyzwania, przed jakimi stoi nasza część Europy (kryzys ukraiński, Rosja pod rządami Putina i nacjonalizm na Węgrzech) przyczyniają się do systematycznego ograniczania wolności. Celem konferencji jest debata na temat sposobów poszerzania zakresu wolności.

Wykład wprowadzający wygłoszony zostanie przez Prof. Leszka Balcerowicza, założyciela oraz Przewodniczącego Rady Forum Obywatelskiego Rozwoju. W roli prelegentów wystąpią także: Michael Tanner (Cato Institute), Pieter Cleppe  (Open Europe) i  Paweł Dobrowolski  (Warsaw Enterprise Institute). Podczas konferencji odbędą się również dwa panele dyskusyjne, w których udział wezmą przedstawiciele wolnościowych think-tanków z Polski i zagranicy.Ogromny sukces Europejskich Regionalnych Konferencji w 2013r., w których udział wzięło ponad 1300 studentów pokazał, jak duże jest zapotrzebowanie na konferencje oferujące możliwość dyskusji ze światowej sławy ekspertami i liderami ruchu wolnościowego. Tegoroczna konferencja  w Warszawie jest jedną z 16 regionalnych konferencji organizowanych przez ESFL w Europie.

Konferencja została objęta honorowym patronatem JM Rektora SGH prof. Tomasza Szapiro, a jej głównym sponsorem jest Rising Tide Foundation. 

Patron medialny: Kultura Liberalna                                                                                                          

By wziąć udział w konferencji należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie http://studentsforliberty.org/europe/event/warsawrc/. Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia będą przyjmowane do dn. 6 listopada br.

Kontakt dla mediów: Katarzyna Cyrbus ([email protected], [email protected] +782 742 336)

Więcej informacji oraz szczegółowy harmonogram wydarzenia dostępne są również na stronie http://studentsforliberty.org/europe/event/warsawrc/