Forum Obywatelskiego Rozwoju

1. Spotkania autorskie wokół książki „Balcerowicz: Trzeba się bić – opowieść biograficzna” w Gdańsku i Sopocie – środa, 1 października 2014 r.

Jakim dzieckiem był Leszek Balcerowicz? Dlaczego bił się ze starszymi chłopakami? W jaki sposób nauczył się 5 języków obcych? Po co z kuzynem szli piechotą 60 kilometrów z Włocławka do Torunia? W jakiej dyscyplinie sportowej zdobył tytuł mistrza Polski? O czym marzył w młodości? Dlaczego został ekonomistą? Jak doszło do tego, że został wicepremierem w przełomowym rządzie Tadeusza Mazowieckiego? Jak wyglądały kulisy wprowadzania „planu Balcerowicza”? O co się bił podczas działalności publicznej? Dlaczego nie lubi socjalizmu? Jak tłumaczy powody kryzysów w kapitalistycznym świecie? Jaką ma receptę na dobre państwo? Kiedy Polska może dogonić Zachód?

Na te i inne pytania odpowie Leszek Balcerowicz podczas spotkań otwartych w Trójmieście w najbliższą środę 1 października:
• o 17:00 w Empiku w Galerii Bałtyckiej, Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141. Więcej informacji
• o 18:30 w Sopockiej Szkole Wyższej, Sopot, ul. Rzemieślnicza 5, Aula 116/116. Spotkanie organizowane we współpracy z Fundacją im. Arkadiusza Rybickiego. Partnerzy: Pracodawcy Pomorza, Sopocka Szkoła Wyższa. Więcej informacji

Po spotkaniach będzie można kupić książkę „Balcerowicz: Trzeba się bić – opowieść biograficzna” i zdobyć dedykację Leszka Balcerowicza.

2. Wykład otwarty „Odkrywając wolność” w Sępólnie Krajeńskim – 1 października 2014 r. w godzinach 13:00-14:00 w sali konferencyjnej (II piętro) w Centrum Aktywności Społecznej, ul. Jeziorna 6

Wykład przygotowywany razem z Biblioteką Publiczną im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim  jest częścią obywatelskiej kampanii Forum Obywatelskiego Rozwoju, która ma na celu dotrzeć do kilkuset tysięcy ludzi i ponownie wprowadzić pojęcie wolności do dyskursu publicznego w Polsce.

W centrum tej obywatelskiej kampanii leży książka „Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów”. Jest to unikalny zbiór 50 dzieł klasyków myśli wolnościowej od Adama Smitha przez Miltona Friedmana aż po Leszka Kołakowskiego. Wyboru tekstów dokonał Leszek Balcerowicz, który jest również autorem wstępu do książki.

Po wykładzie będzie można kupić książkę „Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów” i zdobyć dedykację Leszka Balcerowicza.