Forum Obywatelskiego Rozwoju

Członkowie Gabinetu Tadeusza Mazowieckiego będą uczestnikami uroczystej gali w dniu 12 września, o godz. 17:00 na Zamku Królewskim w Warszawie.

W programie uroczystości przewidziana jest rozmowa o wydarzeniach sprzed 25 lat, związanych z formowaniem i pierwszymi miesiącami funkcjonowania rządu, w której udział wezmą: Leszek Balcerowicz, wicepremier i minister finansów w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, Jacek Ambroziak  – ówczesny szef Urzędu Rady Ministrów oraz Aleksander Hall – minister ds. współpracy z organizacjami politycznymi i stowarzyszeniami.

Galę uświetni również pokaz, zrealizowanego specjalnie na tę okazję, krótkometrażowego filmu dokumentalnego w reżyserii Andrzeja Fidyka i Anny Więckowskiej. Komentarz Michała Ogórka, czyta Adam Ferency.

Oprawę muzyczną uroczystości przygotuje Kuriya – Ostrowski Quintet wraz z laureatami projektu Jazzmania.

Inicjatorem wydarzenia jest Społeczny Komitet Organizacyjny Obchodów 25. rocznicy powołania I Demokratycznego Rządu III RP z Premierem Tadeuszem Mazowieckim.

Organizatorami wydarzenia pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego są: Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Forum Obywatelskiego Rozwoju, przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach działań inicjatywy Razem ’89.

Relację z gali będzie można obejrzeć na antenie TVP Info.

Wstęp na uroczystość mają tylko osoby z zaproszeniami.