Forum Obywatelskiego Rozwoju

Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości wspólnie z Instytutem Misesa organizuje Zjazd Wolnościowy im. Miltona Friedmana. Młodzi zwolennicy liberalizmu ekonomicznego spotkają się na przełomie lipca i sierpnia po to, aby poprawić swoje umiejętności w zarządzaniu projektami.


„Nasz Zjazd adresujemy do wszystkich młodych ludzi, którym bliska jest idea wolnego rynku i przedsiębiorczych, ale też odpowiedzialnych za swoje otoczenie obywateli. Wiemy, że takich ludzi jest wielu, chcemy im zaoferować możliwość lepszego oddziaływania na rzeczywistość dzięki poznaniu dobrych praktyk w zarządzaniu projektami” – tłumaczy Marcin Chmielowski, wiceprezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, głównego organizatora Zjazdu. 

Wspomniane „dobre praktyki” to pokazanie case – study projektów, które się udały i przyczyniły do poprawy wolnościowej świadomości Polaków. Uczestnicy Zjazdu będą mogli wysłuchać Pawła Dobrowolskiego z Warsaw Enterprise Institute, który pokaże w jaki sposób lobbowano za Publicznym Wysłuchaniem. Dominika Pawłowska z Forum Obywatelskiego Rozwoju pokaże, jak organizowała projekt Niezaglosuje.pl, a Krzysztof Kowalski zarysuje w jaki sposób młodzi libertarianie uczestniczą w ogólnoeuropejskiej sieci European Students For Liberty. Jacek Spendel, prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości podpowie, jak aplikować o granty zagranicznych, prywatnych darczyńców. Wśród prelegentów będą też Przemysław Wipler i dr Mateusz Machaj, fundator Instytutu Misesa. Obecność tych dwóch bardzo merytorycznych i rozpoznawalnych postaci pokazuje, że Zjazd Wolnościowy, już przy swojej pierwszej edycji, jest ważnym wydarzeniem w wolnościowym kalendarzu spotkań.

Ważnym elementem spotkania będzie również upamiętnienie prof. Miltona Friedmana,  który został wybrany jako patron Zjazdu. Pamięci Friedmana, jednego z najważniejszych popularyzatorów wiedzy ekonomicznej i wolnorynkowych rozwiązań będą poświęcone cztery referaty tematycznie dotykające różnych aspektów jego spuścizny.

Zjazd Wolnościowy to kontynuacja podobnych wydarzeń które odbywały się w poprzednich latach: Zjazdu Klubów Austriackiej Szkoły Ekonomii i Miltonaliów. Odbędzie się w dniach 31.07 – 02.08.2014r. w ośrodku szkoleniowym Caritas w Popowie – Letnisku pod Warszawą.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości, współorganizatorem Instytut Misesa, a partnerem Forum Obywatelskiego Rozwoju.  Więcej informacji o Zjeździe można znaleźć na stronie www.zjazdwolnosciowy.pl

Kontakt do organizatora:
Marcin Chmielowski
Wiceprezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości
[email protected]