Forum Obywatelskiego Rozwoju

2014-05-23

Koalicja Masz Głos, Masz Wybór w ramach kampanii profekwencyjnej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego przypomina o ostatnich terminach w kalendarzu wyborczym oraz działaniach Koalicji.

Z kalendarza wyborczego:

– do 23 maja wyborcy mogą uzyskać w swoim urzędzie gminy zaświadczenie o prawie do głosowania w miejscu pobytu w dniu wyborów (na wniosek zgłoszony pisemnie, telefaksem lub elektronicznie)

• 25 maja głosowanie w godzinach 7.00-21.00

***

Z działań koalicji:

– 28 maja o godzinie 11.00 w Centrum Konferencyjnym Zielna odbędzie się konferencja prasowa podsumowująca wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz działania profrekwncyjne: kampanię „Głosuj i wybierz posłankę lub posła, którzy myślą tak jak Ty” i akcję Młodzi Głosują. Wyniki omówią dr Anna Materska-Sosnowska z Uniwersytetu Warszawskiego i dr Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zapraszamy!

O kampanii

Pod hasłem „Głosuj i wybierz posłankę lub posła, którzy myślą tak jak Ty” 24 kwietnia ruszyła społeczna kampania profrekwencyjna do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest koalicja organizacji pozarządowych Masz Głos, Masz Wybór. Cel kampanii to informowanie o procedurach i zachęcanie Polaków do licznego i świadomego udziału w eurowyborach 25 maja 2014 roku. Więcej na www.glosuj.org.pl

Czym jest Koalicja Masz Głos, Masz Wybór

Celem jej działania jest zachęcanie Polaków do licznego i świadomego udziału w wyborach. Koalicja nie prowadzi agitacji na rzecz określonych opcji politycznych, komitetów wyborczych czy kandydatów. M.in. dzięki działaniom Koalicji udało się powstrzymać tendencję spadkową uczestnictwa obywateli w wyborach. Doprowadzono również do zmian w prawie, które umożliwiają:

  • głosowanie poprzez pełnomocników osobom niepełnosprawnym i po 75 roku życia,
  • głosowanie korespondencyjne dla osób niepełnosprawnych i Polaków za granicą,
  • zastosowanie nakładek na karty do głosowania dla osób niewidomych
  • głosowanie w wybranym lokalu wyborczym, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Członkowie koalicji: Fundacja im. Stefana Batorego (koordynuje prace Koalicji), Centrum Edukacji Obywatelskiej, Forum Europejskie przy Centrum Europejskim UW, Forum Obywatelskiego Rozwoju FOR, Fundacja Projekt: Polska, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Instytut Spraw Publicznych, Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej, Izba Wydawców Prasy, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Konfederacja Lewiatan, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Stowarzyszenie Prasy Lokalnej, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, Stowarzyszenie Szkoła Liderów.