Forum Obywatelskiego Rozwoju

Nagroda Miltona Friedmana za Promowanie Wolności

17 kwietnia 2014 r. Cato Institute ogłosił, że prof. Leszek Balcerowicz, były wicepremier i minister finansów RP, założyciel i przewodniczący Rady Forum Obywatelskiego Rozwoju, otrzyma nagrodę Miltona Friedmana za Promowanie Wolności (2014 Milton Friedman Prize for Advancing Liberty). To jedno z najważniejszych międzynarodowych wyróżnień przyznawanych za istotny wkład w działania na rzecz wolności. Nagroda zostanie wręczona dzisiaj (21 maja 2014 r.) podczas uroczystej gali w Nowym Jorku. Przemówienie podczas gali wygłosi Garri Kasparow, były mistrz świata w szachach, jeden z liderów rosyjskiej opozycji, działacz na rzecz praw człowieka.

„Wkład Leszka Balcerowicza w rozwój wolnego rynku w Europie Wschodniej jest nie do przecenienia”, powiedział dyrektor generalny Cato Institute – John Allison. „Polska stała się wzorem dla innych krajów, jak przechodzić od socjalizmu do gospodarki opartej na indywidualnej odpowiedzialności i praworządności.” – dodaje.

W mediach:

Michael D. Tanner: A Champion of Economic Freedom, CATO Institute

Leszek Balcerowicz laureatem nagrody Miltona Friedmana, Rzeczpospolita

Leszek Balcerowicz laureatem nagród: Miltona Friedmana, „Konfederacji Lewiatan” i Pulsu Biznesu, Interia.pl

 

Więcej informacji:  http://www.for.org.pl/pl/a/3011,Prof-Leszek-Balcerowicz-laureatem-nagrody-Miltona-Friedmana
 

Nagroda „Pulsu Biznesu”:  Kategoria Polityk reformator –  dla najbardziej zasłużonego polityka dla rozwoju gospodarczego

Czytelnicy Pulsu Biznesu i portalu Pb.pl w głosowaniu prowadzonym w dniach 7 – 27 kwietnia uznali, że prof. Leszek Balcerowicz powinien otrzymać miano najbardziej zasłużonego polityka dla rozwoju polskiej gospodarki w minionym ćwierćwieczu.

Nagroda jest częścią programu „Czas na patriotyzm gospodarczy”, który ma na celu obudzić w przedsiębiorcach patriotyzm gospodarczy.  W ramach podsumowania ćwierćwiecza nagrodzone zostały te osoby, które odniosły największy sukces w biznesie i w największym stopniu przyczyniły się do rozwoju polskiej gospodarki. Nagrody zostały wręczone 20 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

W mediach:

Leszek Balcerowicz odbiera nagrodę Pulsu Biznesu, Pb.pl

Leszek Balcerowicz laureatem nagród: Miltona Friedmana, „Konfederacji Lewiatan” i Pulsu Biznesu, Interia.pl

Więcej informacji:  http://www.strefabiznesu.pomorska.pl/artykul/pesa-z-nagroda-25-lecia-pulsu-biznesu-lista-laureatow

Nagroda specjalna Konfederacji Lewiatan za określenie polskiej gospodarce dobrego azymutu, który wyznacza jej kurs od 25 lat.


19 maja br. w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się Gala wręczenia nagród Konfederacji Lewiatan.  Konfederacja co roku przyznaje 4 nagrody: im. Andrzeja Wierzbickiego, im. Władysława Grabskiego (prof. Balcerowicz otrzymał tę nagrodę w 2004 r.), Nagrodę Za Odważne Myślenie oraz Nagrodę Specjalną Zarządu, którą otrzymał prof. Leszek Balcerowicz za określenie polskiej gospodarce dobrego azymutu, który wyznacza jej kurs od 25 lat.

W mediach:

Leszek Balcerowicz laureatem nagród: Miltona Friedmana, „Konfederacji Lewiatan” i Pulsu Biznesu, Interia.pl

Lewiatan nagrodził Balcerowicza, Belkę, Owsiaka i Zaboklickiego, Wyborcza.pl

Balcerowicz laureatem Nagrody Specjalnej Lewiatana, Polskie Radio
 

Więcej informacji: http://konfederacjalewiatan.pl/dla_mediow/informacje_prasowe/1/lewiatan_wreczyl_nagrody

 

 

 

Lista wszystkich nagród, jakie otrzymał prof. Leszek Balcerowicz dostępna jest na stronie: http://www.balcerowicz.pl/pl/nagrody

Czytaj więcej:

1. Michael D. Tanner: A Champion of Economic Freedom, CATO Institute

2. Lewiatan wręczył nagrody

3. Gala Nagród Lewiatana 2014