Forum Obywatelskiego Rozwoju

Stowarzyszenie KoLiber ogłasza II edycję konkursu Akademia KoLibra o temacie wiodącym Co czyni nas bogatymi? Projekt skierowany jest do uczniów szkół średnich. Pierwsza część konkursu właśnie się rozpoczęła. Do 20 lutego na adres  [email protected] należy wysłać esej na jeden z trzech tematów:

1. Jak gospodarka wpływa na codzienne życie człowieka?
2. Czego brakuje nam do sukcesu, czyli wyzwania polskiej gospodarki?
3. Rola niepewności w życiu ekonomicznym?

Esej powinien liczyć od 3 do 6 stron formatu A4.

Autorzy 20 najlepszych prac zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w ośmiu spotkaniach ekskluzywnego ekonomicznego Seminarium, które odbędą się 8 i 9 marca w Warszawie. Zajęcia podzielone są na dwa bloki EKONOMIA oraz PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ. W trakcie wykładów uczestnicy poznają tajniki rządzące ekonomią, dowiedzą się od czego zależy sukces rynkowy i dlaczego niektórzy przedsiębiorcy doskonale radzą sobie na rynku, a niektórzy bankrutują?

Gośćmi Akademii Kolibra będą m.in.: dr hab A. Glapiński – prof. SGH i członek Rady Polityki Pieniężnej, Andrzej Sadowski- wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha, C. Kaźmierczak – prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców czy Kamil Cebulski – najmłodszy polski milioner.

Trzecim etapem konkursu jest egzamin, który zostanie przeprowadzony 15 marca.  Dla najlepszych uczestników przewidziane są cenne nagrody rzeczowe  w postaci książek i tabletu oraz wstępy na kursy w szkole biznesu ASBIRO czy Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów.

Forum Obywatelskiego Rozwoju jest patronem konkursu.

Więcej szczegółów na: www.akademiakolibra.pl
Kontakt: [email protected]