Forum Obywatelskiego Rozwoju

2013-12-20

Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz ministrowie i jego doradcy analizują zapisy ustawy dotyczącej zmian w Otwartych Funduszach Emerytalnych. W czwartek, w ramach konsultacji prowadzonych przez KPRP, ekonomiści i prawnicy przedstawili swoje stanowiska.

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w czwartek w Belwederze z prof. Leszkiem Balcerowiczem. Prezydent wysłuchał uwag
i argumentów Przewodniczącego Rady FOR dotyczących zarówno prac nad ustawą, jak i jej założeń.

Z kolei ministrowie i doradcy Kancelarii Prezydenta RP spotkali się z ekonomistami i prawnikami w sprawie zmian w Otwartych Funduszach Emerytalnych. W spotkaniu uczestniczyli: Szef KPRP Jacek Michałowski, ministrowie Irena Wóycicka i Krzysztof Łaszkiewicz oraz doradcy Prezydenta RP Jerzy Osiatyński i Jerzy Pruski. Swoje stanowisko w sprawie zmian w systemie emerytalnym przedstawili ekonomiści: prof. Marian Wiśniewski, prof. Stanisław Gomułka, prof. Marek Dąbrowski, dr Maciej Bukowski oraz prawnicy: sędzia Jerzy Stępień, dr hab. Radosław Pacud, dr hab. Marcin Zieleniecki i dr hab. Wojciech Góralczyk – sygnatariusze listów do Prezydenta RP. Eksperci przestawili swoje wątpliwości związane z konsekwencjami wprowadzenia ustawy w życie.

Prezydent RP Bronisław Komorowski ze szczególną uwagą obserwował prace nad zmianami w systemie emerytalnym. Szef KPRP Minister Jacek Michałowski w połowie listopada br. skierował list do Szefa KPRM Ministra Jacka Cichockiego, w którym zwracał uwagę na podnoszone w debacie publicznej wątpliwości konstytucyjne związane z tym projektem.

Więcej na stronie: Prezydent.pl

Czytaj więcej:

Sygnatariusze listu prawników i ekonomistów proszą Prezydenta o niepodpisywanie ustawy i o pilne spotkanie