Forum Obywatelskiego Rozwoju

Zysk i S-ka Wydawnictwo wraz z FOR serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone promocji książki „Lewicowy faszyzm” Jonaha Goldberga. Gościem specjalnym spotkania będzie prof. Leszek Balcerowicz, który jest autorem wstępu do książki. Prowadzić je będzie Witold Gadomski z Gazety Wyborczej.

Spotkanie odbędzie się 2 grudnia w salonie EMPIK przy ulicy Marszałkowskiej 116/122 w Warszawie, o godzinie 18.00.

W Lewicowym faszyzmie Jonah Goldberg ukazuje szokujące powiązania współczesnego amerykańskiego liberalizmu z faszyzmem Mussoliniego i Hitlera. Pisząc o tak kontrowersyjnych kwestiach jak moralność, starcie nauki z religią, służba zdrowia i wartości kulturowe, Jonah Goldberg przypomina nam, że faszyzm zrodził się na lewicy, a także zwraca uwagę, iż pewne niepokojące rodzinne podobieństwo do niego cechuje dzisiejszą lewicę. Do współczesnych spadkobierców tej dyktatorskiej doktryny należą dziennik „New York Times”, hollywoodzcy liberałowie oraz Partia Demokratyczna.

Jonah Goldberg jest felietonistą publikującym na łamach „Los Angeles Times”, uczestniczy także w redagowaniu pisma „National Review”. Współpracownik „USA Today” i były felietonista londyńskiego „Timesa”, pisał także materiały dla tygodnika „The New Yorker” i dziennika „Wall Street Journal”.

„Jonah Goldberg napisał książkę, która łączy w sobie głęboką myśl, podobną do głębi znanej z prac Poppera i Hayeka, z pasją i ironią, a także znakomitym komunikatywnym językiem. Jest to wybitne dzieło, które czyta się jak kryminał”.


Ze Słowa wstępnego prof. Leszka Balcerowicza

Serdecznie zapraszamy!