Forum Obywatelskiego Rozwoju

30 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, 62 spotkania prof. Leszka Balcerowicza w 28 polskich miastach, w których uczestniczyło 20 tysięcy osób, 10 tygodni na liście bestsellerów Empiku. To bilans półrocznej kampanii, której towarzyszyła książka „Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów”.

Książka „Odkrywając wolność” to szczególny zbiór 50 klasycznych tekstów wolnościowych od Smitha, przez Friedmana, aż po Kołakowskiego. Patronat prof. Leszka Balcerowicza, wyjątkowa treść, niska cena oraz zaangażowanie kilku młodych współpracowników Forum Obywatelskiego Rozwoju sprawiły, że w ciągu pół roku książka została sprzedana w 30 tys. egzemplarzy i przez 10 tygodni gościła na liście bestsellerów Empiku.

„Odkrywając wolność” to nie tylko książka. To przede wszystkim obywatelska kampania, mająca dotrzeć poprzez media i organizowane wydarzenia nawet do kilkuset tysięcy Polaków i ponownie wprowadzić pojęcie wolności do dyskursu publicznego w Polsce. 

Od listopada 2012 r. do maja 2013 r. odbyły się 62 wykłady o wolności w 28 miastach. Wykładów wysłuchało łącznie około 20 tys. osób. A to dopiero półmetek kampanii. Po wakacjach planowane są kolejne wydarzenia. W tym roku książka „Odkrywając wolność” ukaże się również w formie audiobooka i ebooka.

Foto-relację z dotychczasowych wydarzeń związanych z „Odkrywając wolność” można obejrzeć na stronie: www.for.org.pl

Zobacz: Prezentację podsumowującą kampanię „Odkrywając wolność”

Zobacz: Kalendarium wykładów wolnościowych prof. Leszka Balcerowicza