Forum Obywatelskiego Rozwoju

Forum Obywatelskiego Rozwoju, Koło Naukowe Prawa Prywatnego, Koło Naukowe Prawa Podatkowego i Celnego oraz Wydziałowa Rada Studencka WPiA UKSW zapraszają na wykład otwarty prof. Leszka Balcerowicza „Odkrywając wolność” na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wykład jest częścią obywatelskiej kampanii Forum Obywatelskiego Rozwoju, która ma na celu dotrzeć do kilkuset tysięcy ludzi i ponownie wprowadzić pojęcie wolności do dyskursu publicznego w Polsce. Dotychczas ponad dwudziestu wykładów o wolności w różnych miastach Polski wysłuchało łącznie około 9 tys. osób.


W centrum tej obywatelskiej kampanii leży książka „Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów”. Jest to unikalny zbiór 50 dzieł klasyków myśli wolnościowej od Adama Smitha przez Miltona Friedmana aż po Leszka Kołakowskiego. Wyboru tekstów dokonał Leszek Balcerowicz, który jest również autorem wstępu do książki.

Po wykładzie będzie można kupić książkę i zdobyć dedykację Leszka Balcerowicza.

Wykład odbędzie się 12 marca 2013 (wtorek) w godzinach 15:00 – 16:30 w Auli im. Roberta Schumana UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy!