Forum Obywatelskiego Rozwoju

MOSTY EKONOMICZNE to jedna z najciekawszych i najbardziej popularnych inicjatyw studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Tegoroczna, 9. edycja projektu odbędzie się w dniach 6-9 marca na terenie kampusu SGH. Projekt jest organizowany przez studentów Szkoły Głównej Handlowej i sześciu najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce:

•   Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,
•   Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu,
•   Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,
•   Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu,
•   Uniwersytet Szczeciński,
•   Uniwersytet Gdański.

Misją Mostów Ekonomicznych jest budowanie trwałych relacji między najzdolniejszymi studentami a biznesem.

Punktem kulminacyjnym tegorocznej edycji projektu będzie otwarty dla szerokiej publiczności panel dyskusyjny dotyczący perspektyw rozwoju gospodarczego Polski, polegający na konfrontacji pięciu środowisk: ekonomistów, polityków, bankowców, przedsiębiorców i konsultantów. Prelegentami będą:

– Ryszard Petru, Przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich,
– Leszek Niemycki, Prezes Zarządu Deutsche Banku PBC S.A.,
– Krzysztof Rozen, Partner w Grupie KPMG w Polsce,
– Marcin Celejewski, Członek Zarządu PKP Intercity.

Zapraszamy na panel w czwartek, 7 marca o godzinie 18:00 w Auli Głównej SGH.

* * *

Drugim kluczowym wydarzeniem będzie debata poświęcona umiejętnościom, wymaganym od studentów przez rynek pracy. W świetle obecnych realiów zawodowych w Polsce, chcemy odpowiedzieć na pytanie: jakie umiejętności są uważane przez pracodawców za priorytetowe – oceny studenta, czy jego doświadczenie?

Na te pytania odpowiedzą przedstawiciele świata biznesu i polityki:

– Ewa Boguszewska, Dyrektor Wykonawczy PKP Intercity,
– Łukasz Misiukanis, Prezes Zarządu Socializer S.A.,
– Krzysztof Rozen, Partner w Grupie KPMG w Polsce,
– Bartłomiej Banaszak, Rzecznik Praw Absolwenta,

Ponadto organizatorzy projektu przygotowali dla uczestników Mostów cykl wykładów, warsztatów, spotkań oraz case studies, prowadzonych przez topowe firmy  – liderów swoich branż, będących jednocześnie partnerami wydarzenia. W bieżącym roku współpracujemy z takimi firmami jak KPMG, PKP Intercity, PKP S.A., a także innymi liderami polskiego świata ekonomicznego.

W ostatnich edycjach projektu gośćmi byli m.in. Leszek Balcerowicz, Wiesław Rozłucki, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Jerzy Hausner, Peter Jungen, Dariusz Rosati, Kazimierz Marcinkiewicz, Witold Orłowski oraz Leszek Czarnecki.

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie projektu www.mostyekonomiczne.pl oraz na profilu Mostów na Facebooku.

Forum Obywatelskiego Rozwoju jest partnerem wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy!