Forum Obywatelskiego Rozwoju

W dniach 21-22 listopada 2012 na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbędzie się realizacja Architektury Gospodarki – projektu przygotowanego przez Organizację Studencką Paneuropa. Swą tematyką obejmować będzie problemy współczesnej gospodarki światowej oraz sfery inwestycyjnej działalności banku. Na Architekturę Gospodarki składają się wykłady, panel dyskusyjny oraz Liga Debat Oksfordzkich.

Seria trzech wykładów ma na celu wyjaśnienie jaki wpływ na sektor bankowości miało zachwianie gospodarcze w ostatnich kilku latach. Poruszone zostaną następujące tematy:

• Bankowość inwestycyjna i jej perspektywy w Regionie CEE – Artur Tomala, Dyrektor Wykonawczy Goldman Sachs
• How to solve the financial crisis? (wykład w języku angielskim) – Mark Allen,  Senior Regional Resident Representative w Międzynarodowym Funduszu Walutowym
• Kryzys popytu, podaży czy zdrowego rozsądku? – Mateusz Szczurek, Główny Ekonomista Grupy ING

W Panelu dyskusyjnym „2012-2022: złota czy stracona dekada Polski” weźmie udział dwóch zaproszonych ekspertów:
Ryszard Wojtkowski – Prezes Resource Partners, oraz Mateusz Szczurek – Główny Ekonomista Grupy ING.
Panel poświęcony  będzie szansom i zagrożeniom polskiej gospodarki. Jest to doskonała okazja, aby skonfrontować swoje własne poglądy z opiniami specjalistów.

W ostatniej części Architektury Gospodarki, czyli w Lidze Debat Oksfordzkich wykazać będą mogli się studenci Śląskich Uczelni. Przez okres 3 tygodni 8 zespołów studenckich będzie uczestniczyć w serii debat dotyczących problemów społeczno – ekonomicznych. Dzięki temu zostaną wyłonione dwie finałowe drużyny, które powalczą o zwycięstwo oraz atrakcyjne nagrody.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach projektu wszystkich zainteresowanych tematyką.
Więcej informacji oraz szczegółowy harmonogram wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej Architektury Gospodarki: WWW.paneuropa.eu.org/ag

Patronem merytorycznym wydarzenia jest Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Serdecznie zapraszamy!