Forum Obywatelskiego Rozwoju

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Fijorr Publishing oraz Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych w SGH mają zaszczyt zaprosić na:

wykład prof. Marka Skousena pt. „Co tak naprawdę napędza gospodarkę? C, I czy G”, który odbędzie się w poniedziałek 28 maja 2012 r. o godzinie 17.00 w auli VII w budynku G.

Wprowadzenie do wykładu wygłosi Przewodniczący Rady Forum Obywatelskiego Rozwoju prof. Leszek Balcerowicz.

Prof. Mark Skousen jest amerykańskim ekonomistą związanym z austriacką szkołą ekonomii, publicystą oraz autorem ponad 25 publikacji książkowych. W swojej karierze pracował jako analityk CIA, konsultant IBM oraz Hutchkinson Technology, pisał teksty dla Forbesa oraz Wall Street Journal.

Wykłada m.in. na Uniwersytecie Columbia i Grantham oraz był prezesem amerykańskiego wolnorynkowego think-tanku Foundation for Economic Education. Jego najbardziej znane publikacje to „Inwestowanie w jednej lekcji”, „Austriacka Szkoła Ekonomii dla inwestorów” oraz „Struktura produkcji. Gielda, kapitał, konsumpcja”.

Prof. Skousen jest praktykującym doradcą inwestycyjnym, a jego newsletter „Forecasts and Strategies” prenumeruje milion Amerykanów. Ze względu na swoją wiedzę oraz osiągnięcia biznesowe prof. Skousen został nazwany przez Petera Druckera „guru nowej ekonomii”.

Dołącz na Facebook’ u.

Czytaj relację z wykładu