Forum Obywatelskiego Rozwoju

Forum Obywatelskiego Rozwoju we współpracy ze Szkołą Główną Handlową, Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Kołem Naukowym Law & Art, zorganizowało wystawę, której otwarcie odbyło się 7 maja w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Pracom zaprezentowanym przez studentów Pracowni Rysunku prof. Mariana Nowińskiego i Pracowni Kompozycji Projektowej dr. Artura Krajewskiego z ASP, towarzyszy jeszcze jedno wydarzenie:

  • wykład otwarty Krzysztofa Musiała, jednego z największych polskich kolekcjonerów sztuki. „Kolekcjoner w biznesie. Biznesmen w kolekcjonerze”- 16 maja o 19:00 w Auli VII Szkoły Głównej Handlowej.
     

Krzysztof Musiał to przedsiębiorca pochodzący z Kielc, jednak od wielu lat jest powszechnie znany przede wszystkim, jako jeden z największych kolekcjonerów i mecenasów sztuki polskiej.

Z zamiłowania do podróży studiował kolejnictwo na Politechnice Warszawskiej, później ukończył studia w prestiżowej szkole biznesu INSEAD w Fontainebleau. Pracował w międzynarodowych korporacjach w Wielkiej Brytanii, Francji, Japonii i Niemczech. Biegle włada siedmioma językami.

W latach 1990 – 2001 kierował założoną przez siebie firmą ABC Data w Warszawie, będącą jednym z liderów polskiego rynku komputerowego.

Dzisiaj zajmuje się głównie sztuką, która przerodziła się w życiową pasję. W swojej imponującej kolekcji posiada obecne około 1000 dzieł. Zakupów dokonuje na polskich i zagranicznych aukcjach sztuki, galeriach, targach sztuki, jak również w prywatnych pracowniach artystów. W jego zbiorach możemy odnaleźć nazwiska tak wybitnych twórców jak Wojciech Fangor, Katarzyna Kobro, Edward Krasiński, Alina Szapocznikow, Leon Tarasewicz czy Andrzej Wróblewski.

W latach 2007 – 2009 część kolekcji naszego wyczekiwanego prelegenta pokazywana była w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, Galerii Zachęta w Warszawie, Muzeach Narodowych w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku i Kielcach.


Wszystkich zainteresowanych gorąco zapraszamy!

Czytaj więcej

Kolekcjoner sztuki i jego najdroższy obraz, Dzień Dobry TVN