Forum Obywatelskiego Rozwoju

Liberte!, Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz Projekt: Polska wraz z 8 innymi europejskimi liberalnymi think tankami, przedstawiają nowy, unikalny portal internetowy promujący wolność, praworządność i wolny rynek – 4liberty.eu. Projekt koordynowany jest przez zespół portalu LiberteWorld.com, a wspierany przez Fundację im. Friedricha Naumanna na rzecz Wolności. W jednym miejscu renomowane instytucje prezentują swoje analizy, komentarze i informacje o organizowanych przez siebie wydarzeniach.

4liberty.eu to platforma, w ramach której eksperci i intelektualiści reprezentujący liberalne środowisko w Europie Centralnej i krajach bałtyckich, dzielą się opiniami i ideami. Analitycy i komentatorzy z Polski (Liberte!, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Projekt: Polska), Słowacji (INESS, Fundacja im. Hayeka), Węgier (Instytut Republikon), Czech (Liberalni Institut), Litwy (LFMI), Estonii (Akademia Liberalizmu), Niemiec (Liberales Institut) i Bułgarii (IME) regularnie publikują analizy i komentarze, dotyczące przede wszystkim zagadnień gospodarczych, ale także politycznych czy społecznych. Portal 4liberty.eu to również newsy ze wszystkich 11 think tanków na temat najnowszych publikacji, seminariów, konferencji, letnich szkół i innych wydarzeń, które mogą zainteresować środowiska liberalne z innych krajów.

Wszystkie teksty dostępne są w języku angielskim, dzięki czemu wolnościowy głos naszego regionu będzie lepiej słyszalny zarówno w Brukseli, jak i innych stolicach Europy Zachodniej czy świata. Od dzisiaj, aby być na bieżąco z tym, co się dzieje w poszczególnych instytucjach, wystarczy wejść na jedną stronę. 4liberty.eu to również doskonały przykład networkingu i dowód na to, że projekty realizowane we współpracy z zagranicznymi partnerami, pozwalające na wymianę idei i dobrych praktyk, przynoszą pozytywne rezultaty.

4liberty.eu – bo wolność ma znaczenie!