Forum Obywatelskiego Rozwoju

Forum Obywatelskiego Rozwoju zdobyło tegoroczną Templeton Freedom Award, prestiżową nagrodę przyznawaną za promowanie wartości liberalnych i rozwiązań wolnorynkowych. FOR znalazło się w gronie 16 nagrodzonych organizacji z 10 krajów, wybranych spośród 183 zgłoszeń z 48 krajów.

Forum Obywatelskiego Rozwoju zostało wyróżnione w kategorii „Szczególne osiągnięcia młodych instytucji” za działania zwiększające świadomość Polaków na temat zagrożeń związanych z narastaniem długu publicznego, w tym za uruchomienie „Licznika długu publicznego” w centrum Warszawy oraz na stronie www.dlugpubliczny.org.pl.

Templeton Freedom Awards, nazwane od nazwiska Sir Johna Templetona, nieżyjącego już amerykańskiego biznesmena i filantropa, to największy międzynarodowy program nagradzający corocznie niezależne organizacje pozarządowe (think tanki) za szczególny wkład w promowanie wartości wolnościowych. Realizowany jest przez amerykańską fundację Atlas Economic Research dzięki środkom Fundacji Johna Templetona. Nagroda w wysokości 10 tys. dolarów przyznawana jest w ośmiu kategoriach, m.in. „Etyka i wartości”, „Wolnorynkowe sposoby przeciwdziałania ubóstwu”, czy „Innowacyjne media”.

Uroczyste wręczenie nagrody przedstawicielom FOR odbędzie się we wtorek, 8 listopada podczas dorocznego Liberty Forum w Nowym Jorku. Weźmie w nim udział również prof. Leszek Balcerowicz, który 9 listopada wygłosi wystąpienie na temat doświadczeń polskiej transformacji oraz dzisiejszej sytuacji gospodarczej w Europie.

Więcej informacji:

Templeton Freedom Awards

Liberty Forum w Nowym Jorku

Zobacz galerię zdjęć z rozdania nagród