Forum Obywatelskiego Rozwoju

2011-09-19

W dniach 9-18 września w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie obecna była Tłocznia, czyli inicjatywa młodych, aktywnych warszawiaków – licealistów i studentów, którzy działają na rzecz zwiększenia zaangażowania młodzieży w życie miasta.

Zorganizowane w muzeum wydarzenia były szansą odniesienia się do bieżących problemów miasta poprzez projekty społeczne, artystyczne, debaty, szkolenia oraz warsztaty.

Przez 9 dni Tłocznia wraz z uczestnikami wydarzeń pokazała korzyści, jakie płyną z innowacyjnego i nieszablonowego spojrzenia na miasto. Największą popularnością cieszyły się wydarzenia najbardziej spektakularne takie jak: Pokaz mody zorganizowany w klubie 1500m2, koncert „Muzyka Miasta” oraz „Śniadanie na trawie”.

Uczestnicy mieli również możliwość lepszego poznania miasta dzięki grom miejskim – „Kontrasty” i „Neony”. Ci zaś, którzy uczestniczyli w warsztatach na pewno na długo zachowają własnoręcznie zrobione koszulki, ramki do zdjęć czy doniczki.

Przez 9 dni Tłocznia miała zaszczyt gościć m.in. Ewę Rudnicką, Olę Wasilkowską, Macieja Czeredysa, Jacka Kastelańca czy Martynę Obarską. W Muzeum Sztuki Nowoczesnej realizowany był również jeden z głównych elementów programu Tłoczni – możliwość uzyskania profesjonalnego wsparcia dla każdej młodzieżowej inicjatywy.

Tłocznia wraz z uczestnikami wydarzeń udowodniła jak dużą wartość dla miasta ma energia i pomysłowość młodych ludzi. Dzięki nam Warszawa może się zmieniać. Zmieniać na lepsze.

FOR było partnerem tego wydarzenia.

Więcej informacji: www.tlocznia.org