Forum Obywatelskiego Rozwoju

W tym roku po raz pierwszy redakcja Newsweek Polska przyznała nagrodę za zasługi dla wolności w Polsce. Otrzymał ją prof. Leszek Balcerowicz za promowanie społeczeństwa obywatelskiego i jego niezależności od państwa.

To on dwie dekady temu kładł fundamenty gmachu, w którym dziś żyjemy, i od tamtej pory dogląda swego dzieła, ostrzegając nas przed zagrożeniami i zwracając uwagę na nowe wyzwania. Strzeże polskiej wolności, nie wahając się krytykować nawet polityków z własnego obozu” – napisał w uzasadnieniu wyboru Wojciech Maziarski, redaktor naczelny Newsweek Polska.

Nagroda Wolności została wręczona 5 września br. podczas uroczystej gali z okazji 10. urodzin tygodnika Newsweek Polska.

Nagroda będzie przyznawana co roku osobom szczególnie zasłużonym dla polskiej wolności w szeroko rozumianej sferze kultury, polityki i gospodarki. Redakcja Newsweeka chce promować i nagradzać tych, których twórczość, myśli i czyny poszerzają i umacniają sferę polskiej wolności w każdej dziedzinie – od gospodarki przez politykę, po życie kulturalne i artystyczne.

Wywiad z prof. Leszkiem Balcerowiczem z okazji przyznania nagrody można przeczytać w specjalnym, jubileuszowym wydaniu Newsweek Polska.

Więcej informacji na stronie Newsweek.pl